Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 lipca 2024 napisz DONOS@

Rekordowo dużo zakażeń w Polsce i w Łomży

Główne zdjęcie
Aktualna mapa zakażeń

O ponad 50 tysiącach potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w Polsce poinformowało we środę ministerstwo zdrowia. W rejonie Łomży ostatniej doby przybyło 128 zakażonych, to prawdopodobnie najwięcej w ciągu jednego dnia od początku pandemii.

Spełniła się prognoza ministra zdrowia, który tydzień temu zapowiadał rychłe przekroczenie 50 tys. zakażeń koronawirusem w ciągu doby. Dziś, we środę 26 stycznia, w Polsce potwierdzono testami 53 420 przypadków zakażenia. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że  mutacja omikron odpowiada za około 40 procent zakażeń. Na Covid-19 zmarło 276 chorych. Kwarantannie podlega 909 567 osób w Polsce.

Z danych opublikowanych przez ministerstwo zdrowia wynika, że ostatniej doby w rejonie Łomży potwierdzono 128 przypadków koronawirusa. Nie ma informacji o zgonach z tego powodu. Wzrasta natomiast odsetek pozytywnych wyników. Na 116 testów wykonanych przez mieszkańców powiatu łomżyńskiego ponad 50% było pozytywnych (59). W mieście Łomża na 196 testów pozytywny wynik dało ponad 45%, czyli 89. 

Na razie poziom hospitalizacji w szpitalu jest stabilny. Dziś w związku z Covid-19, w łomżyńskim szpitalu hospitalizowanych jest 35 pacjentów, w tym 2 ma Oddziale Intensywnej Opieki. 

Znacząco przyrasta osób przebywających na kwarantannie. W Łomży na dziś jest to 1589 osób i 739 w powiecie łomżyńskim. 

W województwie podlaskim zdiagnozowano 1 259 zakażeń koronawirusem. Zmarło 9 osób, u których występowały choroby współistniejące. Na kwarantannę skierowanych zostało 18 861 osób. W województwie odsetek pozytywnych testów jest niższy niż w Łomży i wynosi poniżej 40%. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę