Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Trzecia dawka dla młodzieży 16-18 lat

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od wtorku (25.01) rozpocznie proces wystawiania skierowań na dawkę przypominającą dla osób zaszczepionych dwoma dawkami przeciw Covid-19, które ukończyły 16 rok życia.

Szczepienie przypominające dla osób w wieku 16-18 lat ma być przeprowadzone z zastosowaniem preparatu Comirnaty (Pfizer-BioNTech) z zachowaniem odstępu co najmniej 5. miesięcy po ukończeniu pełnego (dwudawkowego) schematu szczepienia przeciw Covid-19. Jak czytamy w komunikacie, rządzący pod uwagę brali stanowisko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) oraz WHO (Światowej Organizacji Zdrowia).

Przypominamy osoby pełnoletnie trzecią, przypominającą dawkę otrzymują od listopada 2021 roku. 

Do końca tygodnia także spodziewana jest decyzja w sprawie szczepienia dawką przypominającą szczepionki przeciw Covid-19 dzieci w wieku 12-15 lat. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę