Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Znowu przybywa zakażonych

O 90 procentowym wzroście zakażeń tydzień do tygodnia mówił na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. Administracja publiczna ma przejść na pracę zdalną. W danych odnośnie Łomży i powiatu łomżyńskiego także widać znaczny przyrost zakażeń.

Na specjalnie zwołanej konferencji, aby poinformować Polaków o znacznym wzroście zakażeń koronawirusem, minister zdrowia określił obecną sytuację epidemiczną jako "dramatyczną". 

- Jeżeli te trendy by się utrzymały, w przyszłym tygodniu możemy mieć do czynienia z ponad 50 tys. zakażeń. To sytuacja, która stanowi ryzyko dla wydolności systemu opieki – przestrzega Niedzielski. 

Minister poinformował o obowiązku przejścia administracji publicznej na pracę zdalną, z wyjątkiem tych zadań, które wymagają obecności. O to samo zaapelował minister do pracodawców.  Minister powołując się na dostępne symulacje stwierdził, że dynamika zakażeń V fali ma być większa, ale też szybciej ma przeminąć. 

Ostatniej doby w rejonie Łomży potwierdzono 69 zakażeń koronawirusem: 32 w Łomży i 37 w powiecie łomżyńskim. Zmarły 2 osoby, po jednej z miasta i powiatu.
Przypomnijmy, w ciągu wcześniejszych 3 dni w rejonie Łomży potwierdzono 71 przypadków zakażenia i jeden zgon. Na kwarantannie przebywa w mieście 649, a w powiecie 400  mieszkańców. W łomżyńskim szpitalu, w związku z Covid-19, hospitalizowanych jest 29 pacjentów w tym 4 na Oddziale Intensywnej Terapii.

W Polsce ostatniej doby przybyło 30 586 zakażonych koronawirusem. Zmarło 375 chorych, a od początku pandemii 103 062.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę