Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Małe studio fitness też może posiadać sprzęt najwyższej jakości

Urządzenie małego studia fitness, i w dodatku funkcjonalnego, może być nie lada wyzwaniem ze względu na jego rozmiary. Na co należy zwrócić uwagę?

Czy warto inwestować w sprzęt do małego studia fitness?

Posiadając małe studio fitness, tym bardziej należy wyróżnić się wśród innych lokali tego typu, które w obecnych czasach można spotkać praktycznie na każdym kroku. Klientów przyciągnąć mogą ciekawe oferty zajęć, jakość treningów, wystrój obiektu, ale także sprzęt. Tak, to na czym ćwiczą klienci, nie jest bez znaczenia, a wręcz jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na ich satysfakcję.

Opłaca się zatem zainwestować w profesjonalny sprzęt do małego studia fitness. Należy pamiętać, aby był on jak najbardziej urozmaicony, w taki sposób, aby w lokalu można było wykonywać różnorodne treningi. Niewątpliwie, dobrze jest zastanowić się nad zakupem urządzeń służących do przeprowadzania najbardziej popularnych treningów, takich jak siłowy lub cardio. Z pewnością przydadzą się maty do ćwiczeń, hantle czy piłki gimnastyczne. Z uwagi jednak na małą powierzchnię do wykorzystania, nie może być ich zbyt wiele, aby nie zabierać przesadnie przestrzeni, w której klienci mogliby swobodnie ćwiczyć. W takich miejscach sprawdzą się na pewno maszyny o mniejszym gabarycie.

Jaki sprzęt kupić do wsparcia treningu personalnego?

Trening personalny, szczególnie w małych studiach fitness, gdzie sprzętu do ćwiczeń nie zmieści się zbyt wiele, powinien odbywać się przy wsparciu uniwersalnych przyrządów o mniejszych rozmiarach.

Warto zastanowić się nad zakupem hantli gimnastycznych. Handle mają szerokie zastosowanie. Idealnie nadają się np. do joggingu, fitness, a nawet rehabilitacji. Ćwiczenie za pomocą ciężarków pomaga wzmocnić ciało. Co więcej, dostępne są zazwyczaj w różnych wariantach wagowych, od 0,5 kg do 6 kg, a nawet większych. Dzięki takiej różnorodności, z łatwością można dostosować odpowiednie hantle do indywidualnych predyspozycji ćwiczących.

Innym, niezastąpionym przyrządem treningowym są piłki gimnastyczne. Doskonale sprawdzą się podczas ćwiczeń rozciągających, wzmacniających oraz korekcyjnych. Wykorzystuje się je także np. do stretchingu, pilatesu i jogi. Piłki gimnastyczne dostępne są w różnych rozmiarach, przez co również można je dobierać indywidualnie względem osób, które będą ćwiczyć za ich pomocą.

Ponadto, w małym studiu fitness nie powinno zabraknąć mat do ćwiczeń. Dzięki nim treningi klientów staną się bardziej komfortowe oraz efektywne, co z pewnością pozytywnie wpłynie na ich satysfakcję.

Zdjęcie 2.jpg

Małe studio fitness - jak powiększyć grono stałych klientów?

Celem każdej firmy jest przyciąganie nowych klientów, którzy następnie staną się stałymi. Sprawdzonym pomysłem jest wprowadzanie cyklicznie jakichś nowości w ofercie, np. dodawanie nowych treningów, kupowanie nowego sprzętu, a także zmienianie wystroju klubu. Warto też śledzić nowości w branży fitness i od razu reagować na trendy, dostosowując do nich swoją ofertę. Istotne jest również monitorowanie zapotrzebowania klientów oraz badanie ich satysfakcji. Pozwoli to na szybką reakcję zanim klienci odejdą do konkurencji.

Zasadniczą strategią pozyskiwania klientów powinien być ponadto skuteczny marketing. W końcu trzeba jakoś sprawić, aby potencjalni klienci o nas usłyszeli. Do promocji małych sal fitness powinno się wykorzystywać niekonwencjonalne metody, a jednocześnie niedrogie. W przypadku małych firm sprawdza się np. marketing szeptany.

Podsumowując, prowadząc małe studio fitness, liczy się tak naprawdę najmniejszy szczegół. Z pewnością opłaca się zainwestować w profesjonalny sprzęt, co korzystnie wpłynie na satysfakcję klientów z treningów. W małych lokalach szczególnie sprawdzą się takie przyrządy, które mają wszechstronne zastosowanie, jak hantle, piłki gimanstyczne czy choćby maty do ćwiczeń. Oprócz tego, dobrze zadbać również o cykliczne zmiany w ofercie i odpowiednią promocję.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę