Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 19 stycznia 2022 napisz DONOS@

W Polsce rekordy, w Łomży spokojniej

Z danych publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia o rozwoju IV fali pandemii koronawirusa wynika, że w kraju niemal codziennie ocierają się one o rekord, w rejonie Łomży jakby szczyt zakażeń miął. Niestety ciągle umiera dużo coraz młodszych chorych.

Na zaprezentowanej mapce wyraźnie widać, że czoło IV fali koronawirusa przemieściło się na zachód Polski.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, że w rejonie Łomży w ciągu ostatniej doby potwierdzono 25 zakażeń: 16 w Łomży i 9 w powiecie. Jedna osoba z terenu powiatu łomżyńskiego zmarła. Na kwarantannie przebywa 428 mieszkańców powiatu i 708 w mieście. W Łomżyńskim szpitalu, w związku z Covid-19, hospitalizowanych jest 80 pacjentów, w tym 5 na Oddziale Intensywnej Terapii.

W województwie podlaskim ostatniej doby potwierdzono testami 400 zakażeń koronawirusem. Zmarło 29 pacjentów, w tym 3 wyłącznie na Covid-19. Na kwarantannie przebywa 13 078 mieszkańców regionu. W podlaskich szpitalach hospitalizowanych jest 979 pacjentów, w tym 77 pod respiratorami. 

W Polsce ostatniej doby potwierdzono 27 458 przypadków koronawirusa. Najwięcej w województwach: mazowieckim (3 969) i śląskim (3 309). Zmarło aż 562 chorych na Covid-19, w tym 165 nie miało chorób współistniejących. 

W Polsce w czołówce zgonów na świecie
W Łomży i powiecie łomżyńskim między 2 a 8 grudnia zmarło 15 osób. Cztery z nich nie miały chorób współistniejących. Od początku grudnia zmarło w Polsce 3 772 osoby. Nasz kraj jest na 31 miejscu pod względem ilości zakażeń na świecie (2-8 grudnia), a pod względem zgonów już na 10 pozycji. Forsal podliczył, że na 100 tys. osób w ciągu 7 dni zmarło 0,98 chorych. Na Węgrzech, gdzie sytuacja jest najgorsza, wskaźnik wynosi 1,98. W sąsiednich Niemczech na 100 tys. mieszkańców umiera 0,40, w Hiszpanii 0,05 a w Rosji 0,82. 

W Polsce zaszczepionych jest około 55% populacji, w Niemczech 71,5%, a w Hiszpanii ponad 82%.

Ministerstwo Zdrowia podało dziś, że spośród 562 zaraportowanych zgonów dziś, aż 399 dotyczy osób niezaszczepionych, a 8 nie w pełni. 72 procent zmarłych nie było szczepionych. Blisko 77 procent z osób w pełni zaszczepionych (119), które zmarły, miało choroby współistniejące. 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę