Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 19 stycznia 2022 napisz DONOS@

Nowe obostrzenia w grudniu 2021

Główne zdjęcie
Minister Zdrowia Adam Niedzielski

Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał w poniedziałek (6.12) wprowadzenie dodatkowych obostrzeń przed świętami. Dziś, we wtorek, Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił nowe obostrzenia. Bale sylwestrowe tylko do 100 osób.

Minister mówił o projekcie, który umożliwi pracodawcom weryfikację szczepień, ale patrząc na tarcia w koalicji rządzącej nie wiadomo do końca co się z nim stanie. Szef resortu zdrowia zapowiedział, ale dopiero o 1 marca, obowiązek szczepień dla: nauczycieli, medyków i służb mundurowych. Zapowiedział też wprowadzenie limitów w niektórych miejscach. 

- Najważniejsze jest to, że żeby ten limit mógł być w jakikolwiek sposób przekroczony, to przedsiębiorca będzie musiał wykazać, że weryfikuje certyfikaty - powiedział Niedzielski.

Zapowiedział od 15. grudnia :

  • obniżenie do 30% miejsc o limitu osób w restauracjach, kinach, hotelach, barach, teatrach, obiektów sportowych, a zaszczepieni nie będą wliczani. Brak jednak konkretów jak weryfikować zaszczepienie. 
  • ograniczenie do 75% miejsc w transporcie zbiorowym
  • zamknięcie dyskotek i miejsc do tańczenia
  • obowiązkowe testy dla mieszkających z chorymi na covid-19 (bez względu na posiadanie certyfikatu)
  • podróżni przylatujący  spoza  Schengen muszą mieć test na COVID-19 nie wcześniej niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy 

Bale sylwestrowe w lokalach zamkniętych maksymalnie do 100 osób (31. grudnia -1. stycznia)

Od 20. grudnia do 9 stycznia nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich. Po wyłączeniu przerwy świątecznej nauka zdalna będzie prowadzona przez 7 dni.

Przedszkola i żłobki pozostaną otwarte. Zapowiedziano jednak od początku stycznia wprowadzenie ograniczeń do prowadzenia klubów, dyskotek i innych podobnych miejsc. 

Dopóki nie będzie jasnych przepisów co do możliwości weryfikowania szczepień przez przedsiębiorców czy ogranizatorów uroczystości, ograniczenia dla niezaszczepionych pozostaną czystą fikcją. 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę