Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 27 stycznia 2022 napisz DONOS@

Dużo zmarłych w regionie

Główne zdjęcie
Wykonanie map: Piotr Tarnowki (tarnowski.info), źródło danych Ministerstwo Zdrowia

O 9 zmarłych na Covid-19 w rejonie Łomży poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. W Polsce zmarło 526 chorych, to szczyt w tej fali pandemii.

We wtorek poinformowano o śmierci 9 osób w rejonie Łomży: 3 w Łomży i 6 w powiecie łomżyńskim. U wszystkich występowały choroby współistniejące. W skali kraju poinformowano o śmieci 526 zakażonych koronawirusem, w tym 150 nie miało chorób współistniejących. Przybywa zmarłych z powodu Covid-19. Coraz częściej dotyka to naszych bliskich czy znajomych. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, od początku pandemii 83 583 zgony zewidencjonowano jako covidowe. Częściej także umierają ludzie młodzi, którzy nie uskarżali się na żadne choroby. 

"Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 5,69 proc. stanowiły osoby zaszczepione. Zgony nie są związane ze szczepieniem" – informował w piątek resort zdrowia

W rejonie Łomży poinformowano dziś o 36 nowych zakażeniach: 24 w mieście i 12 w powiecie. Od kilku dni spada ilość zakażonych, co zauważył wczoraj Minister Zdrowia, że w Podlaskim i Lubelskim sytuacja poprawia się. W województwie ostatniej doby przybyło 476 przypadków zakażenia wirusem sars-cov-2. Ministerstwo Zdrowia informowało w piątek, że "zaledwie 1,10 proc. w pełni zaszczepionych zostało zakażonych. Od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką 11,41 proc. zakażeń stanowili w pełni zaszczepieni".

Niestety wysoko utrzymuje się zajętość łóżek szpitalnych. W łomżyńskim szpitalu, w związku z Covid-19, hospitalizowanych jest 89 pacjentów, w tym 4 na Oddziale Intensywnej Terapii. W całym województwie podlaskim zajętych jest 1 215 łóżek i 88 respiratorów. W Polsce na Covid-19 hospitalizowanych jest 21 172 pacjentów, w tym 1 825 pod respiratorami. 

- Pod respiratorami jest 4-5 proc. zaszczepionych dwiema dawkami. Pozostali to niezaszczepieni – informował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz  

Na kwarantannie przebywa 854 mieszkańców Łomży i 693 powiatu. W województwie podlaskim to 15 496 osób, a w Polsce 681 485. 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę