Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Kolejne 4 osoby z rejonu Łomży zmarły na Covid

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

O 53 zakażeniach koronawirusem w rejonie Łomży poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. Cztery osoby zmarły. W Polsce poinformowano o śmierci na Covid-19 aż 497 chorych.

Już prawie 30 tys. wynosi dzienny przyrost zakażonych koronawirusem w kraju. W tej chwili głównie jest to wariant delta, który jest też bardziej zaraźliwy. Specjaliści w szczepieniach  widzą sposób na przejście czwartej fali koronawirusa. Od początku listopada osoby pełnoletnie mogą przyjmować trzecią dawkę, o ile od drugiej minęło 6 miesięcy. Do tej pory szczepić mogły się dzieci od 12 roku życia. Dziś, w czwartek, Europejska Agencja Leków rekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. 

"Po wnikliwej analizie danych dot. skuteczności i bezpieczeństwa zyskujemy skuteczną ochronę dla najmłodszych, ograniczające hospitalizację i ciężki przebieg choroby" - napisał prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. 

Szczepionki nie chronią przed zakażeniem, ale zabezpieczają przed ciężkim przebiegiem. Informacje, które płyną ze szpitali wskazują, że spośród hospitalizowanych na Covid-19, zaszczepieni stanowią 10-30%, czyli głównie są to osoby niezaszczepione, także młode. W ciągu pierwszych 3 tygodni listopada w łomżyńskim szpitalu hospitalizowanych z powodu Covid było 8 pacjentów poniżej 30 roku życia.  

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Łomży potwierdzono 34 zakażeń koronawirusem i 19 w powiecie łomżyńskim. Jedna osoba z miasta i trzy z powiatu zmarły, w tym jedna wyłącznie na Covid-19. Na kwarantannie przebywa 1 071 łomżyniaków i 734 z powiatu. W łomżyńskim szpitalu, w związku z covid-19, hospitalizowanych jest 98 pacjentów w tym 6 na Oddziale Intensywnej Terapii. 

W województwie podlaskim potwierdzono testami 727 zakażeń koronawiruem. Zmarło 26 chorych, w tym 4 wyłącznie na Covid-19. Na kwarantannie przebywa 18 402 mieszkańców regionu. Zajętych jest 1 206 łóżek covidowych w podlaskich szpitalach i 95 respiratorów. 

W Polsce ostatniej doby przybyło 28 128 zakażonych koronawirusem. Zmarło 497 chorych. Od początku pandemii w wyniku Covid-19 zmarło 84 186 osób. 

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę