Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 listopada 2021 napisz DONOS@

Największe covidowe obłożenie szpitala od kwietnia 2021 roku

W łomżyńskim szpitalu liczba hospitalizacji związanych z Covid-19 wzrosła do 94. To najwięcej od połowy kwietnia 2021 roku, kiedy mieliśmy do czynienia ze szczytem III fali.

Mino weekendu i mniejszej ilości wykonanych testów, wysoko utrzymuje się liczba zakażeń.  Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, że w rejonie Łomży potwierdzono testami 51 przypadków zakażenia wirusem sars-cov-2. W Łomży zdiagnozowano 24, a w powiecie łomżyńskim 27 osób. Kwarantanną objętych jest 784 mieszkańców miasta i 764 mieszkańców powiatu. Brak informacji o zmarłych. 

W łomżyńskim szpitalu, w związku z Covid-19, hospitalizowanych jest 94 pacjentów, w tym 6 na Oddziale Intensywnej Terapii. To najwięcej od połowy kwietnia, kiedy mieliśmy do czynienia ze szczytem III fali koronawirusa. Włoski Instytut Zdrowia podał, że osoby niezaszczepione o dziewięć razy częściej umierają niż zaszczepieni. Jeśli nałożymy na to prawidłowość, że zwykle zaszczepieni są seniorzy i osoby chore, a niezaszczepione osoby uważające się za zdrowych i młodsi, wówczas ta informacja wskazuje jak wiele osób stosunkowo młodych niezaszczepionych umiera. Ostatnio w Polsce, w Ostrowie Wielkopolskim poinformowano, że  Covid-19 stwierdzono u zmarłego 14-latka. 

W Polsce ostatniej doby potwierdzono 18 883 przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 41 osób, w tym 11 z powodu Covid-19. Najwięcej zakażonych jest w województwie mazowieckim (3680) i  śląskim (2 578). Hospitalizowanych w kraju jest 16 733 pacjentów, w tym 1 487 pod respiratorami. 

W województwie podlaskim potwierdzono 539 nowych zakażeń. Zmarły 3 osoby z powodu Covid-19 i chorób współistniejących. W podlaskich szpitalach hospitalizowanych jest 1 177 pacjentów, z tego 101 pod respiratorami. a kwarantannie przebywa 16 808 mieszkańców regionu.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę