Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

„Odmłódź swoje stawy” za pomocą terapii osoczem bogatopłytkowym

Wielu z nas narzeka na ból mięśni i stawów. Leki przeciwbólowe nie zawsze okazują się skuteczne. Co zrobić aby nie było konieczności poddawania się inwazyjnym i długotrwałym zabiegom chirurgicznym? Z pomocą przychodzi nam współczesna medycyna. Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP opiera się na naturalnych dla naszego organizmu zdolnościach do regeneracji.

Czym jest PRP?

Jest to terapia nieinwazyjna, bezbolesna i cechująca się wysoką skutecznością (ok 90%). W zmienione chorobowo miejsce podaje się odwirowane z krwi pacjenta osocze bogatopłytkowe zawierające w sobie czynniki wzrostu sprzyjające szybkiemu gojeniu się ran oraz stymulujące odbudowę mięśni, ścięgien oraz stawów. Zabieg ostrzykiwania trwa około 30-40 minut i odbywa się w gabinecie lekarskim. Może być wykonywany zarówno pod kontrolą USG, jak i bez niego (zależnie od miejsca iniekcji). W ciągu sześciu miesięcy można podać maksymalnie do trzech zastrzyków, nie mniej jednak większość pacjentów uzyskuje znaczną ulgę już po pierwszej lub drugiej iniekcji. Rezultaty zaczynają być dostrzegalne po kilku dniach do około 3 tygodni w zależności od typu zaburzenia, lokalizacji oraz jego natężenia. Efekt terapeutyczny utrzymuje się nawet do 12 miesięcy.

Zabieg PRP jest zabiegiem któremu może się poddać niemal każdy. Wśród podstawowych wskazań do przeprowadzenia zabiegu PRP wymienia się miedzy innymi przeciążenia mięśni i stawów czy choroby zwyrodnieniowe. Ze względu na fakt, iż osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest z krwi własnej pacjenta, istnieje niewiele sytuacji, w których zabieg ten nie może się odbyć. Wśród nich należy wymienić choroby krwi, czy ogólne zakażenie organizmu (Sepsa). Nie mniej jednak należy pamiętać, iż ostateczną decyzję o zastosowaniu tego typu leczenia podejmuje lekarz specjalista po wcześniejszym wnikliwym badaniu.

Stosowanie PRP jest metodą niedrogą i bezpieczną dla pacjenta.

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest dostępna w Łomży. Zabieg PRP można wykonać w zakładzie leczniczym Centrum Medyczne Innomed zlokalizowanym przy ulicy Akademickiej 48 A po wcześniejszym umówieniu. Więcej szczegółów na stronie www.centruminnomed.pl

Logo1.png

CMINNOMED Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Łomża, ul. Akademicka 48 A

www.centruminnomed.pl

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę