Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 listopada 2021 napisz DONOS@

Znaczny przyrost zakażonych koronawirusem

Dzisiejsze (17.11) dane Ministerstwa Zdrowia ukazują rekordową ilość zakażeń. W Polsce potwierdzono 24 239 przypadków koronawirusa i aż 463 osoby zmarły. Taki nagły wzrost tłumaczony jest dłuższym weekendem dla wielu i w związku z tym opóźnieniami w uzupełnianiu bazy danych.

Z opublikowanych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w rejonie Łomży potwierdzono 65 nowych przypadków zakażenia wiruem sars-cov-2. W Łomży zdiagnozowano 37 osób, a w powiecie 28. Dwie osoby z powiatu łomżyńskiego, u których występowały choroby współistniejące zmarły. Na kwarantannie przebywa 976 mieszkańców miasta i 721 powiatu. W łomżyńskim szpitalu hospitalizowanych jest 84 pacjentów, w tym 6 na Oddziale Intensywnej terapii. 

W Polsce ostatniej doby poinformowano o rekordowej, w tej fali koronawirusa, ilości nowych zakażonych i zgonów. Potwierdzono 24 239 nowych zakażonych i aż 463 chorych zmarło, w tym tylko na Covid-19 aż 124. Najwięcej zakażonych jest w województwach: mazowieckim, śląskim i wielkopolskim. Oznacza to przesuwanie się fali ze wschodnich rejonów kraju na zachód. W szpitalach hospitalizowanych jest 15 316 chorych na Covid-19, w tym 1326 pod respiratorami. Na tle Europy w Polsce notuje się dużo zgonów.

W województwie podlaskim ostatniej doby potwierdzono 984 zakażonych. Najtrudniejsza sytuacja jest we wschodnich powiatach województwa. Zmarło 27 chorych, w tym 2 osoby tylko na Covid-19. Na kwarantannie przebywa 16 813 mieszkańców regionu.

Hospitalizowanych jest 1212 pacjentów z Covid-19 w tym 91 pod respiratorami. 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę