Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Potrzebny drugi zespół wymazowy do testu na Covid-19

Główne zdjęcie
Mobilny punkt poboru wymazów koronawirusa pod łomżyńskim szpitalem

- Proszę, Droga Redakcjo, opiszcie, co się dzieje w przychodniach i z samym skierowaniem na testy na wymaz, a dokładnie z brakiem możliwości umówienia się na wymaz w kontenerze w szpitalu... - napisał Czytelnik do 4lomza.pl. - Jest tam ogromny problem, którego władze szpitala nie widzą... Przez cały tydzień nie mogłem przetestować swoich dzieci: 3 i 4 lata, gorączka, kaszel, bóle uszu. - W ostatnich dniach obserwujemy nagły wzrost zainteresowania testami na obecność koronawirusa - przyznaje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

Czytelnik denerwuje się, że chore dzieci "nie mogły być w ogóle przyjęte przez przychodnie z uwagi na brak testu, na który w ogóle nie można było się umówić telefonicznie... To jakaś paranoja! Stojąc w kolejce, dowiedziałem się, że wiele osób ma ten sam problem. Nie można umówić się na testy, mając nawet skierowanie od lekarza!!! Droga Redakcjo, proszę się tym zająć, bo ludzie zaczną umierać z uwagi na podstawowe błędy i decyzje ludzkie". Opisuje także dalsze wydarzenia. "Ostatecznie po tygodniu się przetestowaliśmy, ale może o tydzień za długo. I przez cały tydzień nie mieliśmy opieki zdrowotnej, z uwagi na brak testów, na które nie można się umówić telefonicznie. Proszę, zwróćcie uwagę na ten ogromny problem, aby inni rodzice i dzieci nie przeżywali tego co my". Czytelnik postuluje, żeby dzieci były natychmiastowo przetestowane, aby szybko zostało wprowadzone leczenie.

Informacja ze szpitala w Łomży
- W związku ze zwiększoną liczbą osób, które kierowane są na wymaz do testu na Covid-19, w piątek, 5. listopada 2021 r., dyrekcja łomżyńskiego szpitala wystąpiła do Oddziału NFZ w Białymstoku o zgodę na uruchomienie drugiego zespołu wymazowego - mówi pełnomocnik Jolanta Gryc. - Na przykład, w czwartek wykonano 149 testów, po których okazało się, że 82 są dodatnie.   

Pani Gryc przypomina, że pacjenci skierowani na pobranie wymazu w kierunku Covid-19 mogą zgłosić się na wymaz po wcześniejszej rejestracji telefonicznej. W celu rejestracji należy dzwonić pod numer: 86 47 33 510 od poniedziałku do piątku w godz. 8. - 12., zaś w sobotę i niedzielę od godz. 10. do 12. Numer tego telefonu służy wyłącznie do ustalenia terminów wymazów, a nie jest infolinią informacyjną. Dyrekcja placówki podjęła  działania, aby ułatwić pacjentom zapisanie się na wymaz, czemu ma służyć wydłużenie godzin rejestracji pacjentów. 

Szpital Wojewódzki w Łomży nie odpowiada za organizację transportu pacjenta na pobranie wymazu. Punkt pobrań wymazów w kierunku Covid-19 czynny jest codziennie (poniedziałek - piątek) w godzinach 8.-12. oraz (sobota-niedziela) w godzinach10.-12.

Mirosław R. Derewońko

tel. red.  696 145 146

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę