Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 listopada 2021 napisz DONOS@

Znowu wzrost zakażeń

Z danych opublikowanych dziś przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że ostatniej doby w rejonie Łomży przybyło 76 zakażonych wirusem sars-cov-2. Również w całej Polsce czwarta fala koronawirusa rozpędza się, a ostatniej doby przybyło 15 904 zakażonych.

W piątek służby Ministerstwa Zdrowia poinformowały, że w Łomży ostatniej doby przybyło 46 nowych zakażeń koronawirusem. Na kwarantannie przebywa obecnie 1 063 osoby z miasta. W powiecie łomżyńskim ostatniej doby potwierdzono 30 przypadków koronawirusa. Jedna osoba, u której występowały choroby współistniejące, zmarła. Na kwarantannie przebywa 998 mieszkańców. W łomżyńskim szpitalu, w związku z Covid-19, przebywa 50 chorych w tym 4 na Oddziale Intensywnej Terapii.  

Zarówno w Łomży jak i w powiecie wskaźniki ilości zakażeń wzrastają. W mieście wskaźnik ilości przypadków z ostatnich 2 tygodni na 10 tys. mieszkańców wynosi 49,54, a dla powiatu 29,91. Oznacza to Łomżę w strefie czerwonej a powiat w żółtej. 

- W tej chwili nie planujemy wprowadzenia dodatkowych obostrzeń. Raczej będziemy koncentrować się na egzekwowaniu tych, które funkcjonują – mówił w TVP  wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dziś spotyka się zespół zarządzania kryzysowego, który będzie, pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego, omawiał sytuację epiemiczną kraju.

W Polsce ostatniej doby przybyło 15 904 przypadków koronawirusa. Zmarło 152 chorych i w 113 przypadkach występowały choroby współistniejące. Rządzący przekazują, że około 90% hospitalizacji to osoby niezaszczepione. Najwięcej przypadków jest w województwach: mazowieckim (3 376) i lubelskim (2 077).

W województwie podlaskim ostatniej doby przybyło 969 przypadków Covid-19. Zmarło 12 chorych, w tym 3 osoby tylko na Covid-19. Na kwarantannie przebywa 24 832 mieszkańców regionu. 

Na czwartek, 4. listopada na 1322 przygotowane łóżka, chorzy na Covid-19 zajmowali 925, w tym pod respiratorami przebywało 66 osób. W stosunku do środy o 22 spadła ilość zajętych łóżek, ale o 7 wzrosło zajęcie respiratorów.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę