Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Przybywa zakażonych koronawirusem w Łomży

O 54 nowych zakażeniach w rejonie Łomży poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. W kraju także rekord czwartej fali pandemii. Ostatniej doby potwierdzono 15 515 nowych zakażonych, a 250 osób w związku z covid-19 zmarło.

Rozpędza się czwarta fala pandemii. Ostatniej doby w Polsce potwierdzono 15 515 nowych przypadków zakażenia wirusem sars-cov-2. To kolejny znaczący wzrost w stosunku do danych wcześniejszych. Zmarło 250 osób, w tym 44 wyłączenie z powodu covid-19.

Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz przypomniał dziś w wp.pl, że w piątek (5 listopada) jak co tydzień zbiera się  Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, a minister będzie przedstawiał sytuację epidemiczną w kraju. „Jeżeli skala dzisiejszych wzrostów się utrzyma, to na pewno będzie to moment do podejmowania decyzji”.

Czy to oznacza zaostrzenie restrykcji, przekonamy się jutro. 

W Łomży ostatniej doby przybyło 44 nowych zakażonych. Zmarła jedna osoba u której występowały choroby współistniejące. Kwarantanną objętych jest 851 mieszkańców miasta. W powiecie łomżyńskim od wczoraj zdiagnozowano 10 nowych zakażeń. Brak jest informacji o zmarłych. Na kwarantannie przebywa 924 osoby.

Wskaźnik zakażonych na 10 tys. mieszkańców w ciągu 14 ostatnich dni dla miasta wynosi 44,27, a dla powiatu 25,19. Oznacza to strefę czerwoną dla Łomży i żółtą dla powiatu. 

Przypominamy, że z informacji płynacych ze służby zdrowia, przeważająca większość osób hospitalizowanych jest niezaszczepiona. Od 2. listopada każda dorosła osoba może przyjąć trzecią dawkę szczepionki przeciw covid-19. 

W województwie podlaskim ostatniej doby przybyło 1101 zakażonych koronawirusem. Najwięcej w Białymstoku (442) i powiecie białostockim (176). Zmarło 43. mieszkańców regionu. Na kwarantannie przebywa 21 306 osób. 

Wojewoda Podlaski informuje (stan na 3.11), że w województwie przygotowanych jest 1318 łóżek covidowych, w tym zajętych jest 947. Na 95 respiratorów, 59 jest wykorzystywanych przez chorych na covid-19. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę