Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Na Expo 2020 w Dubaju były spółki z Łomży: EDPOL i TMT

Obie łomżyńskie spółki rodzinne szczycą się 30-letnią historią działalności w branży spożywczej oraz udziałem w targach World Expo 2020 w Dubaju, stolicy emiratu Zjednoczonych Emiratów nad Zatoką Perską. Z EDPOLU wybrał się reprezentant firmy i regionu Wojciech Dąbrowski, prezes Zarządu EDPOL Food&Innovation Sp. z o.o., natomiast z TMT - Krzysztof Gałązka, dyrektor handlowy TMT. Łomżyniacy wrócili z Dubaju zadowoleni z nawiązanych kontaktów i spotkań biznesowych

- Światowe wydarzenie w Dubaju to nie są typowe targi tematyczne, ze stoiskami firmowymi, tylko prezentacje ponad 190 krajów przez pół roku, od początku października 2021 do końca marca 2022 roku - opowiada dyrektor Krzysztof Gałązka z TMT w Łomży. - Każde państwo ma swój pawilon narodowy, w którym prezentuje to, czym chce się poszczycić i czym chce zainteresować zwiedzających i partnerów gospodarczych. Polski pawilon jest jak nowoczesne dzieło sztuki z drewna...
Dodajmy, że pawilon składa się z kilku dużych prostopadłościanów na trzech poziomach. Ma przypominać ptasie gniazdo i to, że w naszym kraju, położonym w Europie centralnie, krzyżują się szlaki migracyjne ptaków wędrownych i szlaków drogowych. - Droga do natury - streszcza główną ideę dyrektor Gałązka.
Przedsiębiorcy z województwa podlaskiego, w tym łomżyńskie firmy i SM Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego, wzięły udział w Expo 2020 na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. 

Sosy i przyprawy znad Narwi do Arabii
- I to właśnie EDPOL był współgospodarzem wydarzeń w Pawilonie Polskim podczas EXPO 2020 w Dubaju - informuje z dumą Georgina Dąbrowska, specjalista ds. rozwoju, innowacji i marketingu. Wśród wydarzeń były: prezentacja produktów i osiągnięć firmy, współtworzenie i uczestnictwo w licznych spotkaniach biznesowych i panelach tematycznych. 

Zadowolony jest też prezes Wojciech Dąbrowski, że "firma EDPOL Food&Innovation została doceniona i wyróżniona". Eksport stanowi ważną gałąź funkcjonowania firmy, specjalizującej się - czytamy na stronie - w produkcji sosów, sosów mrożonych, masła smakowego, marynat i glazur do mięs, dodatków do jogurtów i dań śniadaniowych, mieszanek przyprawowych, dodatków smakowych i funkcjonalnych.
- Obecność w Polskim Pawilonie na EXPO 2020 i liczne spotkania z potencjalnymi partnerami biznesowymi utwierdziły nas w przekonaniu, iż innowacyjne produkty, które oferujemy, są na bardzo wysokim poziomie i z całą pewnością znajdą odbiorców również na rynku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - mówi prezes Dąbrowski. - Jest to dla nas inspiracja do pracy nad nowymi pozycjami proeksportowymi. 

Sery żółte i topione od Estonii do Izraela 
Firma TMT świadczy usługi w przetwarzaniu i pakowaniu serów dojrzewających w plastrach, kostkach, blokach, i serów tartych. Sery, dostarczane np. z mleczarni, są pakowane jako marki własne odbiorcy lub TMT, podobnie jak sery topione TMT sprzedaje pod własnymi markami, np. Dolina Narwi, Sery Świata i TMT Vegan oraz sieci handlowych i innych odbiorców.  - Nasze produkty są obecne na półkach sklepów w całej Polsce i za granicą - wylicza dyrektor Gałązka. - Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia, Bułgaria, Rumunia, Węgry, a na Bliskim Wschodzie: Irak i Izrael. Mamy nadzieję, że spotkania biznesowe na Expo w Dubaju pomogą nam rozszerzyć obecną listę klientów w innych krajach arabskich, zwłaszcza w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nasza firma zatrudnia około 160 osób na trzy zmiany w zakładzie przy ulicu Wojska Polskiego. Spółkę TMT w Łomży prowadzi dwóch prezesów: do spraw ekonomiczno-administracyjnych Marek Szymański oraz ds. produkcyjno-technicznych Tadeusz Jakubowski. Właściciele są dumni, że to, co mamy najlepszego w Łomży, Polska i Województwo Podlaskie pokazały również jako najlepsze światu.

Dyrektor Krzysztof Gałązka podsumowuje wyprawę do ZEA również od strony organizacyjnej: - Chcielibyśmy podziękować Panom marszałkom: Arturowi Kosickiemu i Markowi Olbrysiowi, jak też Panu Mariuszowi Dąbrowskiemu, dyrektorowi Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Biznesu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, za doskonałą organizację wyjazdu.

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146 

 

Foto:
Foto: Wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś i Krzysztof Gałązka, dyrektor handlowy TMT
Foto:
Foto:
Foto: Marsząłek województwa podlaskiego Artut Kosicki i Wojciech Dąbrowski, prezes Zarządu EDPOL Food&Innovation Sp. z o.o.
Foto:
mm
pon, 25 października 2021 17:33
Data ostatniej edycji: wt, 26 października 2021 10:24:31

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę