Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 października 2021 napisz DONOS@

Czy to już czwarta fala koronawirusa?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we środę o 767 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. W Łomży potwierdzono dziś 4, a w województwie podlaskim 34 przypadki. W kraju zmarło 21 chorych, w tym 2 w województwie podlaskim.

O 44% wzrosła w ciągu tygodnia ilość zakażonych Covid-19 w Polsce – wynika ze statystyk opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia. To dużo, ale nie są to jeszcze duże liczby. W Łomży i powiecie łomżyńskim na razie zdarzają się pojedyncze przypadki. Dziś ministerstwo poinformowało o 4 zakażeniach w Łomży i żadnym w powiecie łomżyńskim. Na kwarantannie w mieście przebywa 45 osób, a w powiecie łomżyńskim 40. Dziś najwięcej nowych zakażeń jest w województwie lubelskim - 144 przypadki. W podlaskim jest ich 34.

Rządzący już od jakiegoś czasu wskazują na jesienną spodziewaną czwartą falę koronawirusa i zachęcają do szczepień. Zdaniem specjalistów szczepienia nie gwarantują, że nie zachorujemy. Dają jednak znacznie większe prawdopodobieństwo łagodniejszego przebiegu choroby. To może przełożyć się na mniejszą ilość hospitalizacji, co ma znaczenie dla wydolności służby zdrowia i na leczenie innych chorób. Na dziś w mieście Łomża zaszczepionych jest 41,9% populacji. Gorzej przedstawia się sytuacja w powiecie. Tu w pełni zaszczepionych jest 31,6% mieszkańców. Jak widać opadła znacznie dynamika szczepień, mimo organizowania punktów mobilnych i różnego rodzaju zachęt. W ciągu 3 tygodni w Łomży przybyło 1,4% zaszczepionych, a w powiecie łomżyńskim około 1,6%.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę