Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Parafie i OSP w służbie szczepień

Główne zdjęcie
Plenerowy Punkt Szczepień w na targowisku w Nowogrodzie 24. lipca 2021 roku

Szczepienia przeciw Covid-19 posuwają się wolno, a rządzący mają coraz mniej pomysłów, aby to tempo zwiększyć. Czy będą obowiązkowe szczepienia pewnych grup społecznych jeszcze się okaże, teraz do szczepień zaangażowano niektóre parafie i strażaków ochotników.

W województwie podlaskim najwięcej zaszczepiło się mieszkańców Białowieży (43,9%), Białegostoku (43,9%) i Wysokiego Mazowieckiego (41,7%). Najmniej zaszczepiło się mieszkańców w Turośli (19,7%), Grajewa (20,3%) i Radziłowa (21,1%). W mieście Łomży na dziś zaszczepiło się 30,3% mieszkańców.

Wojewoda podlaski ogłosił, że w najbliższą niedzielę, 1. sierpnia, przy 10 parafiach katolickich i 1 prawosławnej staną punkty szczepień, w których będzie można przyjąć preparat przeciw Covid-19 bez wcześniejszej rejestracji. Chęć zaangażowania w akcję promocji szczepień wyraziły jednostki ochotniczej straży pożarnej z regionu – czytamy w komunikacie.

Od wczesnych godzin rannych, kiedy zaczynają się pierwsze nabożeństwa, na chętnych czekać będą wykwalifikowane zespoły szczepiące. W akcję włączyły się m.in.  następujące parafie:

  • Parafia pw. Bożego Ciała w Łomży,
  • Parafia pw. Św. Jana Pawła II w Grajewie.

- Jestem przekonany, że akcję będziemy kontynuować w następnych tygodniach i przyczyni się ona do tego, że proces szczepień w naszym województwie będzie przebiegał jak najsprawniej i obejmie jak najwięcej osób. Chcemy docierać w różne miejsca - szczególnie tereny wiejskie, by zachęcić tych mieszkańców, którzy się jeszcze nie zaszczepili - mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

W każdym z tych punktów działania informacyjno-profilaktyczne prowadzić ma Podlaski Oddział NFZ. Jak czytamy w komunikacie, tematem działań mają być: Narodowy Program Szczepień, Program Profilaktyka 40 PLUS oraz inne działania  wspierające zdrowie i zdrowy tryb życia. W Łomży, Mońkach i Grajewie, o ile pozwolą na to warunki techniczne, planowane jest zorganizowane punktu wydawania kart EKUZ, a pracownicy Inspekcji Sanitarnej wyjaśnią wątpliwości dotyczące szczepień.

Podlaski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Sebastian Zdanowicz przypomina o akcji #SzczepimySię z OSP. Na terenie województwa podlaskiego chęć przystąpienia do tego programu zgłosiło prawie 180 jednostek ochotniczej straży pożarnej.

Program #SzczepimySię z OSP składa się z 3 części:

  • Premia na Start: 3 tys. zł dla jednostki OSP za pomoc w wykonaniu 50 szczepień pierwszą dawką.
  • Premia za Szczepienia OSP: 20 lub 40 zł (w zależności od wieku zaszczepionej osoby) dla OSP za pomoc w zaszczepieniu każdej kolejnej osoby.
  • Konkurs OSP na Medal #SzczepimySię: ogólnopolski konkurs na 300 najlepszych jednostek OSP według liczby zrealizowanych szczepień.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę