Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Interna szpitala przyjmie pacjentów bezcovidowych

Główne zdjęcie
Szpital Wojewódzki w Łomży

- Oddział chorób wewnętrznych przestaje być oddziałem zakaźnym i wraca do normalnej pracy od piątku, 14. maja 2021, żeby jak wcześniej realizować kontrakt z NFZ dla pacjentów niezakażonych koronawirusem oraz bez podejrzenia zakażeniem - informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Decyzją wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, na internie dla pacjentów niezakażonych znowu będzie od piątku 30 "normalnych" łóżek.

30 łóżek na internie oddano covidowcom w drugiej połowie marca, kiedy ludzi chorych na covid lub z podejrzeniem zakażenia było w całym szpitalu 130. Dzisiaj jest ponad 4 razy mniej - tylko 29.

- Łóżka covidowe tworzy się w miarę zapotrzebowania, proporcjonalnie do wzrostu lub spadku liczby osób zakażonych i przyjętych do hospitalizacji - wyjaśnia Jolanta Gryc. Od końca marca w łomżyńskim szpitalu liczba łóżek covidowych, w związku z nową decyzją wojewody, ma zmaleć ze 185 do 155.
W oddziale intensywnej terapii łóżek covidowych działa 11, z których w poniedziałek, 10. maja, są 4 zajęte - dla dorosłych. W placówce pacjentów zakażonych albo z podejrzeniem zakażenia Covid-19 przebywa aktualnie 29-oro, jednak sytuacja chorobowa może się zmieniać, niezależnie od woli urzędnika czy starań personelu medycznego. Zmniejszenie przez wojewodę Paszkowskiego liczby łóżek covidowych w szpitalu w Łomży o 30 oznacza w praktyce, że oddział chorób wewnętrznych będzie przyjmować jak poprzednio.

- Porady specjalistyczne i planowe zabiegi operacyjne realizowane są w naszym szpitalu na dzień dzisiejszy, 10. marca 2021 roku, zgodnie z harmonogramem - informuje pełnomocnik Jolana Gryc.

Uwolnione łóżka w Łomży i regionie
- Zgodnie z decyzjami wojewody podlaskiego, Szpital Wojewódzki w Łomży zmniejszy liczbę łóżek tzw. covidowych o 40 w okresie od 29. marca do 12. maja 2021 roku i przeznaczy je dla pacjentów niezakażonych koronawirusem - informuje Kamila Ausztol z Biura Wojewody Podlaskiego w Białymstoku. - Szpital w Zambrowie cały czas zapewnia 10 miejsc dla pacjentów z COVID-19, w tym cztery respiratorowe, zaś Szpital w Kolnie – 34 miejsca, w tym 4 respiratorowe.

Mirosław R. Derewońko

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę