Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Dziś startuje rejestracja 58-latków

Od północy urodzeni w 1963 roku mogą zapisywać się na szczepienia. Dziś, 13. kwietnia ruszyły zapisy kolejnego rocznika, i tak codziennie otwierany będzie kolejny rocznik. Jutro zapisać się na szczepienia będą mogli 57-latkowie.

Rząd opublikował kalendarz szczepień do 24. kwietnia. Na ten dzień wyznaczono otwarcie rocznika 1973 czyli 48-latków. W bieżącym tygodniu do Polski ma przyjechać około 1,3 mln szczepionek przeciw covid-19. Najwięcej Pfizera (870 tys.), AstraZeneca (120 tys.), Johnson&Johnson (120 tys.) i Moderny (204 tys.). Z zapowiedzi wynika, ze w II kwartale dotrzeć ma ponad 20 mln szczepionek. Potrzebne jest w związku z tym otwieranie kolejnych roczników. 

Ponadto od połowy maja program szczepień ma ruszyć w przedsiębiorstwach. Szczepienia mają być dla wszystkich chętnych, niezależnie od wieku. W ramach tej akcji szczepienie mogą być pracownicy, współpracownicy, obcokrajowcy pracujący legalnie w Polsce. Minimalna grupa aby zorganizować takie szczepienie wyniesie, jak zapowiadają rządzący, 500 osób. 

Prezydent Łomży poinformował, że Łomża planuje utworzenie samorządowego punktu szczepień w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1. Ten właśnie obiekt został zgłoszony do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Kiedy mogłby się rozpocząć szczepienia, jeszcze nie wiadomo. Pozytywną decyzję muszą wydać wojewoda i Narodowy Fundusz Zdrowia. Ratusz zapowiedział, że mają one być realizowane przez przez personel Szpitala Wojewódzkiego. 

- Przewidujmy, że zaszczepić się będzie mogło ok. 500 osób dziennie – informuje Grzegorz Daniluk, Kierownik Kancelarii Prezydenta Miasta

 

Rejestracja będzie prowadzona zgodnie z harmonogramem:

12 kwietnia – rocznik 1962,

13 kwietnia – rocznik 1963,

14 kwietnia – rocznik 1964,

15 kwietnia – rocznik 1965,

16 kwietnia – rocznik 1966,

17 kwietnia – rocznik 1967,

19 kwietnia – rocznik 1968,

20 kwietnia – rocznik 1969,

21 kwietnia – rocznik 1970,

22 kwietnia – rocznik 1971,

23 kwietnia – rocznik 1972,

24 kwietnia – rocznik 1973.

Jak zapisać się na szczepienie?

Przez infolinię 989.

Należy przygotować PESEL. Podczas rejestracji osoba wybiera termin i miejsce szczepienia. Jeśli poda numer telefonu komórkowego, po umówieniu wizyty, otrzyma SMS-a z potwierdzeniem. 

On-line przez  PACJENT.GOV.PL 

Strona zapewnia możliwość e-rejestracji. System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeżeli propozycje nie będą Ci odpowiadały, możesz wybrać datę i konkretny punkt szczepień za pomocą dostępnej wyszukiwarki. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, osoba otrzyma powiadomienie SMS. 

Przez wysłanie SMS-u

Należy przygotować PESEL oraz kod pocztowy lokalizacji. Na numer 880 333 333 należy wysłać wiadomość o treści „SzczepimySie”. Połączysz się z systemem, a po podaniu kodu pocztowego i numeru PESEL, otrzymasz propozycję terminu w konkretnym punkcie szczepień. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty. 

Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu – zapewnia ministerstwo - system zachowa Twój numer. Gdy tylko pojawi się możliwość zaszczepienia, otrzymasz informację. 

Przez punkt szczepień

Ministerstwo zachęca do telefonicznego umawiania się z punktem szczepień. Numery dostępne są m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie. Osobista wizyta w punkcie szczepień wiąże się niekiedy z koniecznością stania w kolejkach, ale też jest narażaniem się na ryzyko zakażenia – przypominają eksperci. Jeśli zatem nie musisz wychodzić, zostań w domu i zapisz się zdalnie.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę