Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Uzdrowiska wznawiają działalność

Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będą mogli rozpocząć je na podstawie skierowania, potwierdzonego przez oddział wojewódzki NFZ.

NFZ w przesłanym komunikacie pisze, że warunkiem rozpoczęcia leczenia jest: negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 lub zaszczepienie pacjenta przeciwko COVID-19 (dwie dawki). Test będzie można wykonać nie wcześniej niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego, we wskazanych punktach pobrań zwanych drive-thru. Informacja o terminie i miejscu wykonania testu zostanie wysłana SMS-em, przez system eKolejka. Nie jest potrzebne więc żadne dodatkowe skierowanie na badanie.

Test sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. O wyniku testu, przed wyjazdem, poinformuje pacjenta uzdrowisko, do którego pacjent został skierowany. W przypadku negatywnego wyniku testu - uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia. 

Jeżeli pacjent został zaszczepiony, nie ma obowiązku wykonania testu w kierunku SARS-CoV-2. 

Kuracjusze z województwa podlaskiego 

W najbliższych turnusach uzdrowiskowych  weźmie udział ok 1000 osób z województwa podlaskiego, począwszy od 11 marca do końca kwietnia. Są to kuracjusze, którzy pojadą do uzdrowisk  położnych w różnych częściach Polski. Jednak liczba kuracjuszy najprawdopodobniej się jeszcze podwoi, pracownicy oddziału są w trakcie potwierdzania z kuracjuszami terminów turnusów kwietniowych. 

Jeśli chodzi o uzdrowiska w województwie podlaskim, najbliższe turnusy ruszają 29 marca w Supraślu oraz 31 marca w Augustowie. 

W Augustowie na kuracjuszy z Podlaskiego czekają 84 miejsca, a w Supraślu - 34 miejsca. 

Pacjenci podczas leczenia uzdrowiskowego mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ obiekty spełniają restrykcyjne normy sanitarne GIS – zapewnia NFZ. Wszyscy pacjenci przebywający w sanatorium posiadają negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub zostali zaszczepieni.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę