Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Jazda na deskorolce sposobem na zgubienie zbędnych kilogramów

Jazda na deskorolce jest jedną z niezwykle atrakcyjnych form aktywności na świeżym powietrzu. Jest to jednak z form aktywności fizycznej ulubiona przez dzieci i młodzież. Jazda na deskorolce pozwala zachować sprawność fizyczną, umożliwia trenowanie koordynacji ruchów i zmysłu równowagi, a także umożliwiają kształtowanie sylwetki. Warto bliżej przyjrzeć się tej formie rekreacji i sprawdzić jak wpływa na nasze samopoczucie oraz czy pozwoli nam zgubić kilka zbędnych kilogramów.

Ile kalorii można spalić w trakcie jazdy na deskorolce?

Badania pokazują, że intensywna jazda na deskorolce może pomóc spalić ok. 320 kalorii w ciągu 1 godziny. W porównaniu z jazdą konną czy godzinnym treningiem fitness, typu aerobik to  bardzo dobry wynik.

Jakie mięśnie i umiejętności kształtuje jazda na deskorolce?

Skateboarding, czyli jazda na deskorolce, korzystnie wpływa na koordynację ruchów ciała, a tym samym na równowagę. Jazda na desce pozwala na rozwinięcie mięśni nóg, a przede wszystkim łydek oraz mięśni ud. Ponadto ten rodzaj aktywności fizycznej przez konieczność balansowania całym ciałem wzmacnia mięśnie brzucha i pleców. W trakcie jazdy na deskorolce utrzymujemy ciało w lekko pochylonej pozycji, a poszczególne partie mięśni są nieustannie napięte, abyśmy mogli zachować równowagę. W tym celu angażujemy również mięśnie brzucha i grzbietu. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że umiejętność jazdy na deskorolce, wymaga dużo czasu i wysiłku, a w konsekwencji  uczy nas cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. Można zatem przyjąć, że jazda na deskorolce kształtuje nie tylko nasze ciało, lecz również i charakter.

Wpływ jazdy na deskorolce na nasze samopoczucie i kształtowanie sylwetki

Warto pamiętać, że ruch wpływa pozytywnie na nasze ciało i samopoczucie. Podczas wysiłku fizycznego pracują różne partie mięśni, a zachodzące w organizmie procesy sprzyjają wydzielaniu się endorfin. Endorfiny to hormony wywołujące u ludzi stany euforii, a zatem sprzyjają oprawie nastroju. Należy również uwzględnić fakt, że spalanie tłuszczu jest ściśle związane z różnymi formami aktywności fizycznej. Podstawowa zależność jest taka, że im większy wysiłek fizyczny podejmujemy, tym więcej kalorii możemy spalić. Okazuje się, że skateboarding stanowi dość duży wysiłek dla organizmu, co przekłada się na przyśpieszenie metabolizmu i spalanie kalorii.

Jazda na deskorolce – pasja trenowania

Wielu amatorów jazdy na deskorolce mówi, że dla nich skateboarding a to przede wszystkim pasja. Codziennie ćwiczenie i wielokrotne powtarzanie trudnych trików kształtuje charakter i sprawia, że skaterów cechuje wytrwałość, a nawet upór i konsekwencja w działaniu. Należy również uwzględnić fakt, że każdy trening niesie ryzyko kontuzji, dlatego wybór odpowiedniego sprzętu na kluczowe znaczenie dla miłośników tego sportu. Na stronie https://kronos-shop.pl/pol_m_SKATING_DESKOROLKI_Deskorolki-Fiszki-229.html znajdziemy wiele porad dotyczących wyboru odpowiedniej deskorolki, jak również cenne porady dla początkujących.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę