Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 15 czerwca 2021 napisz DONOS@

Pomoc przedsiębiorcom w Piątnicy

Restauracje, hotele, rozrywka czy inne poszkodowane w wyniku COVID-19 mogą ubiegać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości w Piątnicy. Zwolnienie dotyczy 3 pierwszych miesięcy 2021 roku.

Rada Gminy Piątnicy przyjęła 9. lutego 2021 uchwałę, w której Zwalnia się od podatku od nieruchomości grunty, budynki oraz budowle związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19. Dotyczy to: restauracji i innych placówek gastronomicznych (PKD 56.10.A),  działalności hotelowej (PKD 55.10.Z) czy działalności rozrywkowej i rekreacyjnej (KPD 93.29.A).

- Jako jednostka samorządu terytorialnego powinniśmy zawsze wspierać przedsiębiorców i im pomagać – mówił na sesji Artur Wierzbowski, wójt Gminy Piątnica. 

Pomoc publiczna ma na celu zaradzenie poważnym zaburzeniom w gospodarce. Chodzi o tych przedsiębiorców, którzy ponieśli największe straty z powodu COVID-u. Aby skorzystać z pomocy, przedsiębiorcy powinni dokonać korekty deklaracji na podatek od nieruchomości albo informacji o nieruchomościach i złożyć odpowiedni formularz. 

Samorząd szacuje, że do kasy nie wpłynie około 30 tys. zł, ale, „jeżeli pojawi się zapis, który wesprze wszystkie samorządy, które udzieliły wsparcia przedsiębiorcom to pieniądze w 80% będziemy mogli odzyskać – wyjaśniał wójt Artur Wierzbowski.

210521023159.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę