Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Przydatna Pracownia Badań Molekularnych

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Około 1000 badań w kierunku diagnostyki koronawirusa wykonano od połowy grudnia w nowej Pracowni Badań Molekularnych. - Ponadto wykonywano również około 100 badań komercyjnych, głównie dla osób wyjeżdżających za granicę - informuje 7. stycznia 2021 r. Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, gdzie została uruchomiona, 14. grudnia 2020 r., Pracownia Badań Molekularnych - i to niebagatelnym kosztem prawie 324 tysięcy złotych.

Pracownia Badań Molekularnych powstała - jak precyzuje pełnomocnik Gryc - w ramach wsparcia z budżetu Wojewody Podlaskiego, za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Dzięki temu, Szpital Wojewódzki w Łomży otrzymał dotację celową w wysokości 323 tysięcy 820 złotych i 4 groszy, w tym 262 tysiące 400 złotych 1 grosz na dofinansowanie zadania, związanego z przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
- W ramach dotacji sfinansowano zakup wyposażenia i przeprowadzenie prac adaptacyjnych na potrzeby utworzenia Pracowni Badań Molekularnych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży - uzupełnia Pani Gryc. - Zadanie zostało zrealizowane, pracownia funkcjonuje i wykonuje analizę wymazów RT-PCR w kierunku SARS-CoV-2. 

Wcześniej Pracownia Badań Molekularnych została zarejestrowana w Ministerstwie Zdrowia. Jak twierdzą osoby pracujące na tym nowoczesnym sprzęcie, spełnia on wszystkie wymogi, związane z wykonywaniem badań genetycznych metodą RT-PCR. - Przeszła kontrolę badań w Państwowym Zakładzie Higieny - zapewnia Pani Gryc. - Diagności laboratoryjni zostali przeszkoleni, posiadają właściwą wiedzę i kwalifikacje. Pracownia wyposażona jest w termocykler, a badania wykonywane są z wykorzystaniem komory laminarnej. 

Mirosław R. Derewońko

Badania na COVID-19 teraz w szpitalu w Łomży


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę