Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Oddychaj – potrzebne koncentratory tlenu!

- Mamy 30 koncentratorów. Dotychczas były one użytkowane w domach przez pacjentów przewlekle chorych – mówi ksiądz Andrzej Mikucki, dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej - Pandemia sprawiła, że zgłasza się do nas bardzo wiele osób, które potrzebują domowej tlenoterapii, a my mamy związane ręce, bo po raz pierwszy w historii łomżyńskiego Caritas mamy za mało koncentratorów do wypożyczenia.

„Oddychaj!” – to akcja zainicjowana przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej, której celem jest zbiórka funduszy na zakup koncentratorów tlenu. Urządzenia ratują zdrowie i życie pacjentom, którzy przebywają w hospicjach domowych, są po hospitalizacji lub mają przewlekłe choroby układu oddechowego (na przykład POChP - Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc). 

Ks. Andrzej Mikucki w nadesłanym komunikacie informuje, że celem jest zebranie funduszy i zakup 40 koncentratorów tlenu. Na te urządzenia w kolejce w Caritas czeka już 20 osób. „Te osoby potrzebują naszego wsparcia” – apeluje przypominając, że podczas jednej minuty człowiek wykonuje około osiemnastu oddechów, a każdy oddech jest na wagę życia!

Koncentrator tlenu to urządzenie, które filtruje powietrze atmosferyczne, usuwając z niego azot i inne gazy, a dostarczając pacjentowi niemalże czystego tlenu w formie gotowej do podania pacjentowi . Przenośne modele koncentratorów pozwalają prowadzić pacjentom względnie normalne życie, wychodzić z domu, robić zakupy. 

Urządzenia proste przenośne kosztują około 700 zł, a duże stacjonarne nawet 4 tys – 5 tys. zł. za sztukę. 

 

Organizatorzy zachęcają, aby osoby, które chcą wziąć udział w akcji „Oddychaj”, dokonywali wpłat na rachunek Caritas Diecezji Łomżyńskiej, koniecznie z dopiskiem: „Oddychaj”. 

 

Nr Konta: 25 8757 0001 0001 6766 2000 0010   

 

Czas zbiórki: do 10 grudnia 2020r.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę