Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 listopada 2021 napisz DONOS@

Jakie efekty pozwala osiągnąć plastyka nosa? Czy warto zdecydować się na ten zabieg?

Nos pełni wiele różnorodnych funkcji. Składa się zarówno ze struktur chrzęstnych, jak licznych kości. Znajduje się w centralnej części twarzy, często więc zwracamy na niego uwagę, patrząc na drugą osobę. Krzywy bądź asymetryczny nos może być przyczyną kompleksów, ale również i problemów z oddychaniem. Coraz więcej osób decyduje się na operację plastyczną nosa, aby czuć się lepiej. Dowiedz się, jak wygląda taka operacja oraz jakie pozwala osiągnąć efekty.

 • Czym jest plastyka nosa i jak wygląda?

 • Co pozwala poprawić operacja nosa?

Czym jest plastyka nosa i jak wygląda?

Plastyka nosa (np. w Klinice Miracki Warszawa) (rynoplastyka) jest operacją, którą wykonuje się z dwóch przyczyn - estetycznych oraz zdrowotnych. Rozpoczyna się od podania narkozy pacjentowi, najczęściej dożylnie bądź przez specjalną maskę. Wyróżniamy dwa rodzaje korekty nosa - otwartą oraz zamkniętą. W przypadku metody zamkniętej, wszystkie nacięcia są wykonywane wewnątrz nosa, a w przypadku metody otwartej - w obrębie kolumienki nosa. Metody te różnią się od siebie przede wszystkim inwazyjnością. Jeśli plastyka nosa jest wykonywana ze względu na zaburzenia budowy lub stan po urazie, możliwy jest przeszczep niektórych fragmentów. 

Cena plastyki nosa uzależniona jest przede wszystkim od metody, na jaką zdecydował się pacjent. Może wynosić od 4000 do nawet 15000 złotych. Zabieg ten nie trwa długo, bo około 1-2 godzin. Niezależnie od metody, operacja plastyczna nosa jest bezpiecznym zabiegiem, o ile wykonuje go doświadczony, posiadający odpowiednią wiedzę lekarz. Procesy regeneracji i gojenia mogą jednak różnić się w zależności od konkretnego przypadku. Z tego też powodu nie jest możliwe przewidzenie, kiedy będą widoczne efekty plastyki nosa. Okres rekonwalescencji trwa nawet do 12 miesięcy - wówczas można ocenić ostateczny efekt. 

Bezpośrednio po operacji może wystąpić obrzęk, a także dyskomfort związany z obecnością setonów w przewodach nosowych. W okresie rekonwalescencji nie ma jednak potrzeby stosowania leków przeciwbólowych.

Co pozwala poprawić operacja nosa?

Plastyka nosa poprawić:

 • wielkość nosa, 

 • szerokość nosa na grzbiecie, 

 • asymetria nosa,

 • zbyt duże lub zbyt szerokie nozdrza, 

 • zbyt duży, zadarty lub opadający czubek nosa, 

 • profil nosa z widocznym garbem bądź wklęśnięciem na grzbiecie.

Ponadto operacja nosa pozwala pozbyć się problemów z oddychaniem, które wynikają np. z nieprawidłowej budowy przegrody nosowej, budowy bocznych ścian nosa, nieodpowiedniej wielkości skrzydełek czy innych wad. Należy jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do plastyki nosa. Niezwykle ważna jest konsultacja wstępna poprzedzająca zabieg, która obejmuje m.in. kwalifikację do operacji. Pozwala także lekarzowi przybliżyć, na czym będzie polegać zabieg oraz ocenić wadę/dewiację nosa. Ponadto przed wykonaniem plastyki nosa konieczne jest wykonanie szczegółowych badań krwi, EKG serca oraz RTG klatki piersiowej. Jeśli wyniki odbiegają od normy, operacja nie może zostać przeprowadzona. Dzięki temu jest to w pełni bezpieczny zabieg, który nie powinien budzić u pacjenta żadnych obaw czy wątpliwości. 

Plastyka nosa jest bezpiecznym i przynoszącym zadowalające efekty zabiegiem, zdecydowanie warto więc się na niego zdecydować, jeśli mamy do tego powód - estetyczny bądź zdrowotny.

Jeśli ze względu na wadę czy dewiację nosa, chciałbyś podjąć się operacji plastycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa, poznaj szczegóły związane z zabiegiem oraz umów się na wizytę konsultacyjną!

tekst płatny


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę