Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

Po pierwsze profilaktyka [podcast]

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród kobiet. Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów dotyczy 18 tysięcy osób rocznie. W ciągu ostatnich dekad ta liczba wzrosła o około 10 tysięcy przypadków. Dla wielu kobiet badania mammograficzne były corocznym, obowiązkowym punkt w kalendarzu. Pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele z nich zrezygnowało z systematycznej diagnostyki. – W okresie pandemii mamy spadek jakości usług medycznych, w tym diagnostyki. Ale nie jest tak, że zostaliśmy bez możliwości diagnozowania – podkreśla dr hab. n. med. Małgorzata Knaś, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Zachorowaniem na raka piersi narażone są kobiety genetycznie obciążone, ale nie tylko. W profilaktyce antynowotworowej istotne są dieta, prawidłowy styl życia. Choroba dotyka sporadycznie także mężczyzn. Zapraszamy do wysłuchania podcastu Moniki Dąbrowskiej. 

 

Podcast „Czas pandemii nie zwalnia z leczenia raka piersi” jest częścią cyklu publicystycznego Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży „Akademicki Mikrofon”, w którym poruszane są kwestie mające realny wpływ na nasze życie, a rozmówcami – naukowcy reprezentujący różnorodne dziedziny wiedzy.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę