Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

,,Polska" w Planie Daltońskim

W tym tygodniu dzieci wykonywały zadania tygodniowe o tematyce ,,Polska".

Nasza grupa realizuje innowację pedagogiczną ,,Samodzielni, odpowiedzialni, współpracujący" według koncepcji ,,Planu Daltońskiego" Helen Parkhurst. W poniedziałek dzieci poznały zadania jakie musiały wykonać w ciągu całego tygodnia. Zadania dzieci realizują  w dowolnym czasie w ciągu całego dnia pobytu w przedszkolu. Po zrealizowanym zadaniu zaznaczają odpowiedni magnes na tablicy zadań - do każdego dnia tygodnia przyporządkowany jest odpowiedni kolor magnesu. Każde zadanie zostało zwizualizowane i umieszczone w sali, tak aby dzieci w każdej chwili mogły podejść i sprawdzić czy poprawnie wykonują zadanie. Zadania w tym tygodniu to: recytacja wiersza, pokolorowanie godła Polski według podanego kodu oraz wg wzoru, wykonanie flagi Polski wg wzoru, ułożenie puzzli (trzy poziomy trudności wg umiejętności dziecka). Ponadto codziennie dzieci zaznaczały swoją obecność na tablicy obecności, pilnowały ,,Planu dnia" zmieniając za pomocą strzałki stałe następstwo wydarzeń w ciągu dnia, przesuwały za pomocą suwaka ,,Kolorowe dni", korzystały również z sygnalizatora oraz zegara daltońskiego. Dopiero rozpoczynamy przygodę z Planem Daltońskim, ale można zauważyć, że dzieci świetnie sobie radzą z planowaniem zadań oraz ich wykonaniem.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
pt, 06 listopada 2020 21:08
Data ostatniej edycji: pt, 06 listopada 2020 21:34:41

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę