Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@

131 nowych zakażeń w Łomży

Aż o 131 nowych zakażeniach koronawirusem w ciągu ostatniej doby poinformowała Julia Gulanowska z łomżyńskiego sanepidu. Kolejna osoba zmarła. W województwie podlaskim także wysoko. Służby wojewody informują o 625 potwierdzonych zakażeniach SARS-CoV-2 i aż 16 zmarłych. W Polsce zanotowano 24 692 nowe przypadki i aż 373 zgony związane z COVID-19.

Julia Gulanowska z łomżyńskiego sanepidu informuje, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono testami 131 nowych zakażeń  SARS-CoV-2: 105  w Łomży i 26 w powiecie łomżyńskim. Zmarł 83-letni mężczyzna z Łomży, który był hospitalizowany. 

Na dziś na kwarantannie przebywa 1959 osób: 1359 w Łomży i 572 w powiecie łomżyńskim. 

Wyzdrowiało 21 mieszkańców regionu. 

Jolanta Gryc informuje, że w łomżyńskim szpitalu 90 osób hospitalizowanych jest z powodu koronawirusa w tym 14 pod respiratorami. 9 osób oczekuje na ostateczne wyniki.

Zmieniają się niektóre przepisy odnośnie kwarantanny. Osoba, która miała kontakt z potwierdzonym przypadkiem przechodzi 10-dniową kwarantannę, ale domownicy już nie. Jeśli osoba ma potwierdzone zakażenie to domownicy są automatycznie kierowani na 17 dniową kwarantannę (wcześniej było 20 dni). Kwarantanna liczy się od otrzymania wyników testu. Do czasu otrzymania wyniku osoba badana powinna pozostawać w kwarantannie. 

Wojewódzkie służby sanitarne w swoim komunikacie informują dziś aż o 16 zmarłych: dwie 84-letnie mieszkanki powiatu łomżyńskiego, 87-letni mieszkaniec Łomży, 78-letnia mieszkanka powiatu łomżyńskiego hospitalizowana w Łomży,  83-letnia mieszkanka powiatu łomżyńskiego, 63-letni mieszkaniec powiatu sejneńskiego, 87-letnia mieszkanka Grajewa, hospitalizowana w Grajewie, 88-letni mieszkaniec powiatu grajewskiego, hospitalizowany w Grajewie, 67-letnia  mieszkanka powiatu wysokomazowieckiego, hospitalizowana w Łomży, 69-letnia mieszkanka Białegostoku, 69-letnia mieszkanka powiatu białostockiego, hospitalizowana w Białymstoku, 92-letni mieszkaniec Sokółki, hospitalizowany w Sokółce, 72-letni mieszkaniec powiatu sokólskiego, hospitalizowany w Sokółce, 83-letni mieszkaniec Białegostoku, 91letni mieszkaniec Białegostoku, 70-letnia mieszkanka Białegostoku.

O wymienionych „łomżyńskich” zmarłych wczoraj informowała powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna w Łomży.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o sześciuset dwudziestu pięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

 • 225 osób z Białegostoku - 223 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
 • 99 osób z pow. białostockiego - 97 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
 • 66 osób z pow. bielskiego - 63 w izolacji domowej, 3 hospitalizowane,
 • 44 osoby z Łomży w izolacji domowej,
 • 31 osób z Suwałk - 25 w izolacji domowej, 6 hospitalizowanych,
 • 27 osób z pow. hajnowskiego - 26 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
 • 24 osoby z pow. monieckiego - 23 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
 • 21 osób z pow. kolneńskiego - 20 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
 • 21 osób z pow. sokólskiego - 20 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
 • 21 osób z pow. suwalskiego - 18 w izolacji domowej, 3 hospitalizowane,

 • 17 osób z pow. łomżyńskiego w izolacji domowej,
 • 13 osób z pow. augustowskiego - 9 w izolacji domowej, 4 hospitalizowane,
 • 5 osób z pow. grajewskiego w izolacji domowej,
 • 5 osób z pow. siemiatyckiego - 3 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
 • 4 osoby z pow. sejneńskiego w izolacji domowej,
 • 2 osoby z pow. zambrowskiego w izolacji domowej.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o potwierdzeniu 24 692 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, najwięcej w województwach mazowieckim (2797) i dolnośląskim (2324). W ciągu ostatniej doby zmarło 373 osoby, a od początku pandemii 6475. Do tej pory w Polsce koronawirusem zakaziło się 439 536 osób. 

Do tej pory chorzy na COVID-19 zajmowali 18654 łóżka w tym pod respiratorami 1625.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę