Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

W Łomży przybiera fala koronawirusa

O znacznym przyroście zakażeń koronawirusem informuje dzisiaj łomżyński sanepid. U 73 osób potwierdzono zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Jedna osoba zmarła. W województwie podlaskim przybyło 358 nowych przypadków, a zmarło kolejnych 5 osób. W Polsce także rekordowo. Ministerstwo zdrowia poinformowało o ponad 21,6 tys. zakażeń w ciągu doby.

Julia Gulanowska z łomżyńskiego sanepidu informuje, że w ciągu ostatniej doby do placówki dotarły 73 pozytywne wyniki testów na koronawirusa. Wynika z nich, że kolejnych 64 mieszkańców Łomży jest zakażonych i 9-ciu mieszkańców powiatu łomżyńskiego. Zmarł 84-letni mieszkaniec powiatu, hospitalizowany w szpitalu w Łomży. Wyzdrowiało 12 osób. 

Julia Gulanowska informuje, że od 23 października zmieniły się zasady kwarantanny. W tej chwili, gdy członek rodziny miał kontakt z zakażonym, na kwarantannę kierowany jest tylko on. Reszta rodziny może swobodnie wykonywać swoje czynności. Wcześniej, cała rodzina wysyłana była na kwarantannę. 

Jeśli chodzi o zakończenie izolacji przez osoby zakażone, to po 10 dniach, jeśli nie ma żadnych objawów, normalnie kończy nam się okres choroby. Jeśli nadal są objawy, wówczas kontaktujemy się z lekarzem rodzinnym i on w teleporadzie decyduje czy kieruje nas na test, czy daje nam kolejnych kilka dni izolacji. 

Jolanta Gryc informuje, że o 8 rano w łomżyńskim szpitalu zajęte były 93 łóżka przez chorych na COVID-19, w tym 7 osób pod respiratorami. Na ostateczny wynik oczekiwało kolejnych 7 pacjentów.

Wojewódzkie służby sanitarne informują o kolejnych 5 osobach zmarłych: 83-letnia mieszkanka Wysokiego Mazowiecka, 67-letni mieszkaniec Siemiatycz, 72-letni mieszkaniec powiatu siemiatyckiego, 57-letnia mieszkanka Hajnówki, 51-letni mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego. Wszystkie te osoby były hospitalizowane i miały choroby współistniejące. 

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o trzystu pięćdziesięciu ośmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

 • 115 osób z Białegostoku w izolacji domowej,
 • 43 osoby z pow. białostockiego - 42 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
 • 40 osób z pow. wysokomazowieckiego - 36 w izolacji domowej, 4 hospitalizowane,
 • 27 osób z pow. sokólskiego - 17 w izolacji domowej, 10 hospitalizowanych,
 • 26 osób z pow. hajnowskiego - 25 w izolacji domowej, 1 hospitalizowana,
 • 25 osób z pow. siemiatyckiego - 20 w izolacji domowej, 5 hospitalizowanych,
 • 16 osób z pow. grajewskiego w izolacji domowej,
 • 16 osób z pow. kolneńskiego - 14 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
 • 16 osób z pow. monieckiego - 14 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
 • 12 osób z pow. bielskiego - 10 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
 • 11 osób z pow. augustowskiego - 7 w izolacji domowej, 4 hospitalizowane,
 • 10 osób z pow. zambrowskiego - 8 w izolacji domowej, 2 hospitalizowane,
 • osoba z pow. sejneńskiego w izolacji domowej.

Różnice danych powiatowej stacji i wojewódzkiej wynikają z tego, że województwo dane publikuje najczęściej następnego dnia.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 629 nowych zakażeniach, najwięcej w mazowieckim (3 416) i wielkopolskim (3 082). Kolejne 202 osoby zmarły. Od początku  zaraziło się 340 834 osoby, zmarło 5 351, a wyzdrowiało 134 724.

Hospitalizowanych jest obecnie 15 444 pacjentów z koronawirusem w tym 1 254 jest pod respiratorami. 

mm
pt, 30 października 2020 14:27
Data ostatniej edycji: pt, 30 października 2020 19:02:11

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę