Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 30 listopada 2020 napisz DONOS@

Nowoczesny ambulans z zamgławiaczem dla WSPR Łomża

7 żółtych ambulansów z logo Siepomaga.pl oraz raperskiej akcji #hot16challenge2 to efekty zbiórki internetowej w celu pomocy służbie zdrowia w walce z koronawirusem. Organizatorzy podają, że w akcji wzięło udział kilkaset tysięcy osób i wiele firm, w wyniku czego zebrano aż ponad 2 miliony 700 tysięcy zł. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jedna z karetek trafi do podstacji w Ciechanowcu, bo każdy ambulans jest na wagę złota - cieszy się dyrektor Sławomir Szajda z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży z nowej karetki i urządzenia do zamgławiania przy dezynfekcji.

W łomżyńskiej WSPR zatrudnionych jest 165 pracowników etatowych: ratownicy medyczni, pielęgniarki i administracja, oraz około 20 lekarzy na kontraktach. W Łomży znajduje się siedziba główna - centrala WSPR, która ma 5 filii w: Łomży, Zambrowie, Kolnie, Grajewie i Wysokiem Mazowieckiem oraz 3 podstacje w: Nowogrodzie, Stawiskach i Ciechanowcu, gdzie będzie służyć nowy ambulans. Kluczyki do nowoczesnego ambulansu za prawie 400 tysięcy zł przedstawiciele podstacji WSPR w Ciechanowcu, ratownicy medyczni odebrali u producenta, m.in. karetek, AMZ w Kutnie. WSPR w Łomży wyposaży ambulans w niezbędny sprzęt, m.in., defibrylator i respirator.   

Ambulanse pokonują tysiące kilometrów 
W ciągu roku wyposażenie w transport medyczny WSPR w Łomży poprawiło się: o 3 ambulanse z funduszy Ministerstwa Zdrowia, o 3 ambulanse z projektów UE, realizowanych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, natomiast zakup jednego ambulansu odbywa się w trybie przetargu i dyrektor Szajda ma nadzieję, że WSPR wzbogaci tabor o kolejną karetkę do końca listopada 2020 r.

Obecnie wyposażenie wygląda następująco: w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego 7 ambulansów podstawowych z ratownikami i 6 specjalistycznych z lekarzami; 4 ambulanse, służące do transportu sanitarnego na potrzeby POZ - Łomża, Zambrów, Grajewo, Wysokie Mazowieckie; 2 ambulanse do nowego zadania od kwietnia 2020 r. do transportu międzyszpitalnego, wyczekujące na wezwanie do potrzebującego pomocy pacjenta w Łomży i Zambrowie, we współpracy ze Szpitalem w Zambrowie. Dyrektor WSPR Łomża uważa, że każda akcja społeczna wspierania służby zdrowia jest bardzo dobra, ponieważ ambulanse będą przez cały czas eksploatowane, pokonując tysiące kilometrów w intensywnym użytkowaniu.  

Oprócz podstacji Pogotowia Ratunkowego w Ciechanowcu (województwo podlaskie), o ambulans wzbogaciły się placówki w: Komańczy, Nowogrodzie Bobrzańskim, Pisarzowicach, Warszawie, Łosicach i Sokołowie Podlaskim.

WSPR Łomża wykonuje transporty sanitarne z pacjentami chorymi na Covid-19 oraz dysponuje zespołem wymazowym. 

Mirosław R. Derewońko

200829104429.jpg
mm
wt, 20 października 2020 16:04
Data ostatniej edycji: wt, 20 października 2020 21:51:05

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę