Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 31 października 2020 napisz DONOS@

Poseł Krajewski pyta Ministra o szpital w Łomży

Główne zdjęcie
Poseł PSL Stefan Krajewski

- Skierowałem interpelację poselską do ministra zdrowia Pana Niedzielskiego, czy jest w stanie zagwarantować, że szpital w Łomży nie zostanie szpitalem covidowym – mówił poseł PSL Stefan Krajewski, stojąc pod szpitalem wojewódzkim w Łomży. Dociekał, o zabezpieczenie wszystkich podlaskich szpitali w maseczki, odzież ochronną, płyny do dezynfekcji czy ozonatory.

- Wiosną, jak zapadały decyzje, wszyscy politycy PIS-u, i Pan wojewoda, i zarząd województwa podlaskiego, i parlamentarzyści umyli ręce – podnosił Krajewski. – Mówili, że to nie ich decyzja, odsyłali do ministra, więc dziś pytam Pana Ministra, co ma do powiedzenia w tym temacie?

Poseł w swoim wystąpieniu przywoływał zamieszanie jakie wynikło po przemianowaniu szpitala na jednoimienny. - Nie znamy liczby ofiar tej niefortunnej decyzji, nie wiemy ilu osobom nie udało się pomóc na czas, ile dokładnie osób było odsyłanych z jednej jednostki medycznej do innej, ponieważ takie statystyki nie są prowadzone - stwierdzał poseł Stefan Krajewski. - Jedno jest pewne - taka sytuacja nie może się powtórzyć!  

- Skoro szpital w Białymstoku miałby być szpitalem specjalistycznym, to dlaczego kolejny oddział w szpitalu łomżyńskim jest przeznaczony tylko dla pacjentów z COVIDem – analizował parlamentarzysta - Mowa tu o Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, Noworodkowym. Znowu kobiety, które będą potrzebowały szybkiej pomocy będą jeździć nie tylko po województwie podlaskim, ale i województwach ościennych – dociekał. 

Poseł deklarował, że zachęca wszystkich do noszenia masek i trzymania dystansu. Ze złośliwością mówił o pośle Czarnku i jego złym przykładzie, gdy „wchodzi do szpitala na odwiedziny wiedząc, że może COVID-a mieć. To jest to zły sygnał, który płynie do społeczeństwa.”

_MG_8857.jpg

Poniżej pełna treść interpelacji:

Stefan Krajewski

Poseł na Sejm RP

 

Szanowny Pan Adam Niedzielski Minister Zdrowia

Interpelacja poselska ws. ochrony zdrowia na Ziemi Łomżyńskiej w czasie epidemii koronawirusa

 

Szanowny Panie Ministrze,

w związku z ogłoszeniem przez Pana Premiera Mateusza Morawieckiego „drugiej fali epidemii", zwracam się do Pana o jasną deklarację ws. zabezpieczenia opieki medycznej dla mieszkańców Ziemi Łomżyńskiej. Pański poprzednik, minister Szumowski, wraz z Wojewodą Podlaskim Bohdanem Paszkowskim, włączyli Szpital Wojewódzki w Łomży do sieci szpitali jednoimiennych, zamykając go na potrzeby wszystkich pacjentów chorujących na inne dolegliwości niż Covid-19. Nie zważał na protesty zarówno personelu jak i pacjentów. Tym samym mieszkańcy Łomży i okolic zostali odłączeni od wielu potrzebnych, a czasem koniecznych usług medycznych. Nie znamy liczby ofiar tej niefortunnej decyzji, nie wiemy ilu osobom nie udało się pomóc na czas, ile dokładnie osób było odsyłanych z jednej jednostki medycznej do innej, ponieważ takie statystyki nie są prowadzone. Jedno jest pewne - taka sytuacja nie może się powtórzyć! Mieszkańcy Ziemi Łomżyńskiej muszą czuć się bezpiecznie i mieć zagwarantowaną doraźną i długoterminową pomoc medyczną w szpitalu na terenie miasta Łomża. Należy jednocześnie zabezpieczyć szpital w potrzebny do utrzymania bezpieczeństwa i dezynfekcji sprzęt, oraz zapas środków ochrony osobistej dla personelu.

Dlatego korzystając z uprawnień Posła na Sejm RP kieruję do Pana Ministra bardzo istotne dla mieszkańców Ziemi Łomżyńskiej pytania:

1.   Czy może Pan w jasny sposób zadeklarować, że Szpital Wojewódzki w Łomży nie zostanie zamknięty z powodu włączenia go do sieci szpitali dedykowanych?

2.   Czy Pański resort zabezpieczył odpowiednią ilość środków finansowych na dezynfekcję i ochronę osobistą pracowników ochrony zdrowia, tak, aby mogli oni w bezpieczny sposób świadczyć usługi medyczne?

Z poważaniem,

Stefan Krajewski

Poseł na Sejm RP

mm
cz, 15 października 2020 16:44
Data ostatniej edycji: cz, 15 października 2020 21:22:36

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę