Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 31 października 2020 napisz DONOS@

Od soboty wszyscy jesteśmy w strefie żółtej

Strefa żółta w całym kraju spowolni rozprzestrzenianie się koronawirusa - przekonywał premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej. Od soboty tj. 10 października cała Polska z wyjątkiem stref czerwonych, będzie w żółtej strefie. Łomża i powiat łomżyński do tej pory były w strefie zielonej, dlatego wprowadzenie strefy żółtej oznacza trochę zmian.

Poniżej publikujemy najważniejsze.

 

Obowiązkowo zasłaniamy usta i nos na wolnym powietrzu czyli wszędzie w przestrzeni publicznej . (Ministerstwo Zdrowia zapowiada , że każdy, kto nie nosi maseczki, będzie musiał – na żądanie policji lub straży gminnej – okazać zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający zwolnienie). Nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie lasów, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego i plaży.

 

W przyjęciach okolicznościowych czy zgromadzeniach może brać udział do 75 osób (od 17. października). Na weselu itp. dopuszcza się, żeby nie zakrywać ust i nosa. 

 

Restauracje, bary i puby w lokalu i ogródku klienci muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Obowiązuje ograniczenie 1 osoba ma 4 mkw. Obsługa zakrywa usta i nos. 

 

W pomieszczeniach zamkniętych odbywania się wydarzenia czy imprezy znajduje się nie więcej niż 1 osoba na 4 m2 powierzchni dostępnej dla uczestników lub klientów, z wyłączeniem obsługi.

 

Wydarzenia religijne w kościele obowiązkowo z zakrytymi ustami i nosem, z wyłączeniem osób sprawujących kult. Jeśli na zewnątrz dodatkowo trzeba zachować 1,5 m odległości między osobami.

 

Wydarzenia sportowe mogą się odbywać z udziałem 25 proc. publiczności.

 

Wydarzenia kulturalne w pomieszczeniach i na obiektach sportowych mogą odbywać się z udziałem 25 proc. publiczności. Na otwartej przestrzeni udostępnienia co drugiego miejsca na widowni, w rzędach naprzemiennie, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m, z tym że nie więcej niż 25% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności.

 

Wydarzenia kulturalne na otwartej przestrzeni mogą odbywać się pod warunkiem limitu 100 osób, jednak liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników nie może być większa niż 1 osoba na 5 m2, wyznaczenie znakami poziomymi miejsc dla publiczności uwzględniających zachowanie odległości 1,5 m 

Na basenach i w aquaparkach obowiązuje ograniczenie 75 proc. obłożenia.

 

W wesołych miasteczkach, parkach rozrywki i rekreacji przebywać może nie więcej niż 1 osoba na 10 mkw.

 

W siłowniach i klubach fitness obowiązuje ograniczenie 1 osoba na 7 mkw.

 

W kinach obowiązuje ograniczenie zapełnienia do 25 proc. publiczności

Strefa żółta nie różni się od zielonej zasadami dotyczącymi m.in. transportu zbiorowego (obowiązkowe maseczki i ograniczenie liczby pasażerów do 100 proc. liczby miejsc siedzących albo 50 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących)

 

Obecnie jest zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m. Uczestnicy 1,5 m od siebie i zakrywają usta i nos. 

 

Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego. Tak samo leczenie uzdrowiskowe, leczenie sanatoryjne dzieci. 

200829104429.jpg
mm
pt, 09 października 2020 08:55
Data ostatniej edycji: pt, 09 października 2020 09:34:20

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę