Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 października 2020 napisz DONOS@

Położnictwo ma przyjąć pacjentki od czwartku

- W związku z licznymi zapytaniami i informacjami, dotyczącymi zachorowań na Covid-19 wśród personelu medycznego, informuję, iż u lekarza Edmunda Zaremby, świadczącego usługi medyczne na rzecz pacjentek Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, w powtarzanych dwukrotnie badaniach w kierunku SARS-COV-2 nie stwierdzono obecności wirusa - zapewnia Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora ds. systemu zarządzania jakością i akredytacji.

Pełnomocnik dyrektora szpitala Jarosława Pokoleńczuka informuje, że "Oddział Ginekologiczno-Położniczy jest w trakcie przygotowań do realizacji decyzji Wojewody Podlaskiego z 14. września 2020 r." Decyzja ta "zmienia zakres świadczonych usług i zobowiązuje Szpital Wojewódzki w Łomży do realizacji świadczeń medycznych w zakresie położnictwa i ginekologii, zarówno dla pacjentek niezakażonych, jak i z potwierdzonym zakażeniem Covid-19".
Przypomnijmy, że szpital łomżyński od połowy marca był przez wojewodę Bohdana Paszkowskiego zamieniony na zakaźny - jednoimienny - dla pacjentów z koronawirusem z województwa podlaskiego. Od początku czerwca powraca do swoich poprzednich, normalnych funkcji i przyjmuje pacjentów z Łomży i z powiatów.

Praktycznie w przypadku położnictwa miałoby to wyglądać tak, że od czwartku, "od 1. października br. zostanie uruchomione Położnictwo z Salą Porodową i Oddziałem Noworodkowym - będą realizowane porody dla pacjentek bez zakażenia i z potwierdzonym zakażeniem Covid-19" - precyzuje Pani pełnomocnik. Natomiast "ginekologia z patologią ciąży powrócą do świadczenia usług w późniejszym, możliwie najszybszym terminie." Mimo naszych pytań o trochę precyzyjniejszy termin, pełnomocniczka go nie podaje. Tłumaczy, że "jest to sytuacja dla nas trudna i wymaga odpowiedniego przygotowania, zapewniającego bezpieczeństwo hospitalizowanym pacjentkom.

Jest to trudne zadanie, ponieważ oddział ma funkcjonować hybrydowo i przyjmować jednocześnie pacjentki bez podejrzenia zakażenia i zakażone. Wymaga to przygotowania i zorganizowania pracy, między innymi: wyodrębnienia personelu medycznego, pomieszczeń i opracowania procedur, aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentkom i noworodkom".

Opr. Mirosław R. Derewońko 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę