Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nowe wytyczne działają

Osiem wykrytych zakażeń SARS-CoV-2 w województwie podlaskim, w tym jedno w Łomży. W Polsce w ciągu doby potwierdzono 691 nowych przypadków.

Kobieta w sile wieku, to kolejna osoba przebywająca na terenie Łomży u której potwierdzono kornawirusa. Kobieta ta przyjechała na nasz teren już z objawami, aby poddać się samiozolacji. Na własną rękę wykonała test, który potwierdził zakażenie. Jak informuje Julia Gulanowska z łomżyńskiego sanepidu, ze względu na inne miejsce stałego zamieszkania, osoba ta nie zostanie ujęta w naszych statystykach.

Znacząco spadła ilość osób na kwarantannie. Dziś objętych jest nią 57 osób, 29 w Łomży i 28 w powiecie łomżyńskim. To skutek nowych przepisów, które skróciły kwarantannę do 10 dni. Podobnie w wyzdrowieniami. Dziś jedenaście osób wyzdrowiało, 4 z powiatu łomżyńskiego i 7 z Łomży. Obecnie, aby uznać kogoś za ozdrowiałego nie trzeba tego potwierdzać testami. Wcześniej 2 powtórzone po sobie testy miały dać wynik negatywny. Teraz jeśli po okresie izolacji osoba nie ma objawów z automatu zostanie uznana za ozdrowiałą.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o ośmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

 • młody mężczyzna z powiatu siemiatyckiego, izolacja domowa,
 • kobieta w sile wieku z powiatu siemiatyckiego, izolacja domowa,
 • młody mężczyzna z powiatu wysokomazowieckiego, izolacja domowa,
 • mężczyzna w sile wieku z powiatu augustowskiego, izolacja domowa,
 • starszy mężczyzna z powiatu kolneńskiego, hospitalizowany w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, 
 • kobieta w sile wieku z powiatu hajnowskiego, hospitalizowany w SPZOZ w Bielsku Podlaskim,
 • starsza kobieta z Białegostoku, izolacja domowa,
 • mężczyzna w sile wieku z powiatu wysokomazowieckiego, izolacja domowa.

Jak podało Ministerstwo Zdrowia w ciągu ostatniej doby przybyło 691 nowych zakażonych, osiem osób zmarło.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę