Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Druga ofiara koronawirusa w Łomży

97-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego, hospitalizowany w szpitalu w Łomży, jest drugą ofiarą śmiertelną koronawirusa w rejonie Łomży. Dziś służby sanitarne poinformowały o jego śmierci. Poza tym w Podlaskiem przybyło dziesięć nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2, na szczęście nikogo z Łomży. W Polsce w ciągu ostatniej doby przybyło 550 potwierdzonych przypadków zakażenia.

Dziś wojewódzkie służby sanitarne poinformowały o kolejnym zgonie na koronawirusa z terenu powiatu łomżyńskiego. 97-letni mężczyzna zameldowany był na terenie powiatu łomżyńskiego, ale faktycznie przebywał na terenie ośrodka w Szczuczynie i z tamtego ogniska się zaraził.

Poza tym w Łomży i powiecie łomżyńskim dziś sytuacja wygląda na stabilną. Brak jest nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa. Jedna osoba, starsza kobieta z Łomży wyzdrowiała. Na kwarantannie przybywa 117 osób, 81 z Łomży i 36 z powiatu łomżyńskiego.

Dziś także początek roku szkolnego i nowe obawy o sytuację epidemiczną. Już dziś 14 placówek w kraju nie otworzy drzwi dla uczniów, pozostanie im tylko nauczanie zdalne. Z informacji kurator oświaty wynika, że w województwie podlaskim wszystkie szkoły rozpoczynają naukę w systemie stacjonarnym.

- Niektóre szkoły przygotowały instrukcje nawet na kilkadziesiąt stron – informuje Julia Gulanowska z PSSE w Łomży – na wypadki nauczania w szkole, nauczania zdalnego czy hybrydowego, dla stołówki i transportu. Rzecznik prasowa łomżyńskiego sanepidu pozytywnie ocenia przygotowania szkół, dodając jednoczęśnie, że "dla szybszego reagowania na zagrożenia, wymieniliśmy się  telefonami z dyrektorami szkół".

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dziesięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

 • trzy młode kobiety z powiatu białostockiego, izolacja domowa,
 • starsza kobieta z powiatu łomżyńskiego, izolacja domowa,
 • starsza kobieta z Białegostoku, hospitalizowana w USK w Białymstoku,
 • starsza kobieta z Łomży, hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży,
 • starsza kobieta z Białegostoku, izolacja domowa,
 • kobieta w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa,
 • starszy mężczyzna z powiatu siemiatyckiego, hospitalizowany w USK w Białymstoku,
 • mężczyzna w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, ze dziś w Polsce potwierdzono 550 nowych przypadków, 19 osób zmarło.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę