Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Nowe zakażenia w Łomży

Kolejne 4 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2 w Łomży i powiecie łomżyńskim przybyło po weekendzie. Były też wyzdrowienia. Obecnie za chorych uważa się 24 osoby. W województwie podlaskim dziś przybyło dziewięć osób, a w kraju 502 nowe przypadki.

W miniony weekend w rejonie Łomży u 4 osób potwierdzono COVID-19. Jeszcze w piątek (ale informacja przyszła w sobotę), u starszej kobiety z powiatu potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. Osoba ta mieszkała z wcześniej z zdiagnozowanym chorym na koronawirusa. 

W niedzielę potwierdzono kolejne 3 zakażenia: u młodej kobiety z Łomży, domownika wcześniej zakażonego; kobiety w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, która o zakażeniu dowiedziała się na konsultacji lekarskiej poza Łomżą i starszej kobiety z Łomży, która trafiła do szpitala z objawami i jest hospitalizowana w Łomży.

Jak przekazuje Julia Gulanowska z łomżyńskiego sanepidu, w sklepie sieciowym, o którym wcześniej informowaliśmy, na dzień dzisiejszy tylko jedna, wcześniej potwierdzona pracownica, ma koronawirusa. U pracowników, którzy byli poddani kwarantannie, wykonane testy na razie nie potwierdziły nowych zakażeń.

Ozdrowiało 5 osób. Młoda kobieta z Łomży, młody mężczyzna z Łomży, kobieta w sile wieku z Łomży, młoda kobieta z powiatu łomżyńskiego i młoda kobieta z Łomży.
Na kwarantannie przebywa 113 osób: 78 w Łomży i 35 w powiecie łomżyńskim.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dziewięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

 • starszy mężczyzna z powiatu białostockiego, izolacja domowa,
 • dwie starsze kobiety z Białegostoku, izolacja domowa,
 • młoda kobieta z Łomży, izolacja domowa,
 • kobieta w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa,
 • kobieta w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa,
 • starsza kobieta z Białegostoku, hospitalizowana w SPZOZ MSWiA w Białymstoku,
 • starszy mężczyzna z Białegostoku, hospitalizowany w SPZOZ MSWiA w Białymstoku,
 • starsza kobieta z powiatu białostockiego, izolacja domowa.

W Polsce dziś potwierdzono koronawisusa u 502 osób, 6 zakażonych zmarło.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę