Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 31 stycznia 2023 napisz DONOS@

Po weekendzie sześć nowych zakażeń w Łomży

Sześć nowych przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2 zanotował łomżyński sanepid w miniony weekend. Wszyscy zostali objęci izolacją domową.

W sobotę potwierdzono dwa nowe przypadki COVID-19. To mężczyźni, którzy przyjechali do Polski ze wschodu i z automatu zostali poddani kwarantannie. Jeden z nich sam, na własną rękę, poddał się testowi, który wykazał obecność wirusa SARS-CoV-2, a drugi zgłosił się do lekarza z objawami mogącymi wskazywać na koronawirusa. Zlecone testy potwierdziły chorobę Covid-19.

W niedzielę potwierdzono zakażenia u 3 osób wcześniej objętych kwarantanną. Nastolatek i mężczyzna w sile wieku z powiatu łomżyńskiego wcześniej mieli kontakt z osobą zarażoną i objęci byli kwarantanną domową. Także młoda kobieta z Łomży, u której wczoraj potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2, także wcześniej miała kontakt z chorą.

Dziś do listy zakażonych dopisano dziecko z powiatu łomżyńskiego, które przebywało na kwarantannie. Na 24. sierpnia kwarantanną objętych jest 146 osób, 106 w Łomży i 40 w powiecie łomżyńskim.

 

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o ośmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

 •  starsza kobieta z powiatu wysokomazowieckiego, izolacja domowa,
 • starszy mężczyzna z powiatu wysokomazowieckiego, izolacja domowa,
 • dwoje dzieci z powiatu białostockiego, izolacja domowa,
 • młody mężczyzna z powiatu siemiatyckiego, izolacja domowa,
 • starszy mężczyzna z powiatu grajewskiego, hospitalizowany w ZOL w Szczuczynie,
 • starszy mężczyzna z powiatu grajewskiego, izolacja domowa,
 • młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa.

548 nowych przypadków zakażeń koronawirusa w kraju. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia 5 osób zmarło. Od początku  62 310 osób zostało zarażonych wirusem SARS-CoV-2, a 1 960 chorych na COVID-19 zmarło.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę