Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

6 oddziałów szpitala w Łomży ciągle nie dla każdego

Główne zdjęcie
Szpital Wojewódzki w Łomży

Po dwóch miesiącach i trzech tygodniach od objęcia posady w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, dyrektor Jarosław Pokoleńczuk informuje o świadczeniach zdrowotnych największej placówki medycznej w mieście i Łomżyńskiem. Na 5 oddziałach przyjmowani są tylko pacjenci zakażeni koronawirusem lub z podejrzeniem zakażenia COVID-19. To oddział noworodków i wcześniaków, ginekologiczno-położniczy, neurologiczny, chorób płuc i gruźlicy, zakaźny. Na oddziale dziecięcym – jak tłumaczy dyr. Pokoleńczuk - „działalność została czasowo zawieszona z powodu rezygnacji z pracy lekarzy”.

Dyrektor Jarosław Pokoleńczuk zapewnia, że pozostałe oddziały, poradnie specjalistyczne i zakłady diagnostyczne szpitala przyjmują pacjentów bez zakażeń lub podejrzenia COVID-19. Personel ma wykonane „badania w kierunku wykluczenia COVID-19”, pomieszczenia poddano dekontaminacji. Wyodrębniono pomieszczenia i personel do przyjmowania pacjentów bez zakażenia. „Wszystkim hospitalizowanym w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży pacjentom wykonujemy testy w kierunku COVID-19” - pisze dyrektor. Jeśli przyjęcia na oddział są planowe – test zrobią kilka dni wcześniej i przyjmą z wynikiem ujemnym, natomiast jeśli pilne – test będzie w trakcie przyjęcia, zaś pacjenta położą w wydzielonej sali. Wznowiono zabiegi operacyjne, w kolejności jak na listach czekających.

Dyrektor prosi „o wyrozumiałość i rozsądek” i „odpowiednio wczesne poinformowanie personelu o rezygnacji” z terminu operacji. Umożliwi to kolejnej osobie z listy skorzystać z zabiegu, do którego trzeba się przygotować, by wykonać po uzyskaniu wyniku ujemnego testu człowieka operowanego. „Niepokój i niezdecydowanie, związane z trwającą pandemią, uniemożliwia sprawne realizowanie świadczeń medycznych (zabiegów operacyjnych) oczekującym pacjentom” - pisze dyrektor szpitala w Łomży, gdzie bez skierowania wykonywane są bezpłatnie badania: mammografia, cytologia i kolonoskopia. Kryteria są podane w zakładce „badania profilaktyczne” na stronie szpital-lomza.pl. 

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę