Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Raport COVID-19

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Jedno nowe zakażenie przybyło w Łomży w ciągu ostatniej doby. W województwie podlaskim zidentyfikowano siedemnaście kolejnych zakażeń. W Polsce przybyło 811 nowych przypadków koronawirusa.

Powiatowe służby sanitarne informują o jednym nowym przypadku SARS-CoV-2 w Łomży. To starsza kobieta, która miała związek z jednym z wcześniejszych przypadków. Po wykryciu zakażenia najbliższe otoczenie, inni, którzy stykali się z zakażonym poddawani są obowiązkowej kwarantannie. Po min. 7 dniach wykonywane są testy. Ten czas potrzebny jest na rozwój wirusa. Wówczas od wyników testu zależy dalsze postępowanie. Osoby z negatywnym wynikiem zwalniane są z kwarantanny, a chorzy poddawani izolacji. I podobnie odkryto dzisiejszy przypadek. 

W sumie na dziś w Łomży i powiecie łomżyńskim jest 8 chorych. Kwarantannie podlega 159: 119 w Łomży i 40 w powiecie łomżyńskim. Na ich dość wysoką liczbę wpływają obowiązkowe kwarantanny każdego z przypadków i ciągle przyjeżdżający pracownicy z Ukrainy, którzy poddawani są obowiązkowej kwarantannie.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o siedemnastu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

 •  dwóch młodych mężczyzn z powiatu grajewskiego, izolacja domowa,
 • mężczyzna w sile wieku z powiatu grajewskiego, izolacja domowa,
 • dwie kobiety w sile wieku z powiatu grajewskiego, izolacja domowa,
 • starsza kobieta z powiatu grajewskiego, izolacja domowa,
 • dwoje dzieci z powiatu grajewskiego, izolacja domowa,
 • dwie kobiety w sile wieku z powiatu wysokomazowieckiego, izolacja domowa,
 • młoda kobieta z powiatu grajewskiego, izolacja domowa,
 • młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa,
 • młody mężczyzna z powiatu białostockiego, izolacja domowa,
 • dwoje dzieci z Białegostoku, izolacja domowa,
 • młoda kobieta z powiatu augustowskiego, izolacja domowa,
 • starsza kobieta z Łomży, izolacja domowa.

W ciągu ostatniej doby w kraju przybyło 811 przypadków koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 14 zgonach osób chorych na COVID-19. W sumie od początku pandemii w Polsce stwierdzono 54 487 przypadków SARS-CoV-2.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę