Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pierwsza ofiara śmiertelna COVID-19 w Łomży

Zmarła pierwsza osoba zarażona SARS-CoV-2 w Łomży. To 69-letnia kobieta hospitalizowana w szpitalu w Białymstoku. W ciągu ostatniej doby w województwie podlaskim przybyło kolejnych ośmiu zarażonych, z tego dwie osoby z Łomży.

6 sierpnia w szpitalu MSWiA zmarła pierwsza chora na SARS-CoV-2 z Łomży. To 69-letnia siostra zakonna ze Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej. Chora hospitalizowana była w białostockim szpitalu od 6 lipca br. Miała choroby współistniejące. Mimo, że siostra zmarła w ubiegłym tygodniu w czwartek , to nie znalazła sie w statystykach przypisywanych do Łomży. Dziś dopiero udało się to potwierdzić.

W ciągu ostatniej doby w Łomży przybyło dwie osoby zarażone koronawirusem. Młoda kobieta, która prawdopodobnie zaraziła się na wyjeździe oraz młody mężczyzna, który miał kontakt z zarażoną osobą podczas spotkania towarzyskiego.

Obie te osoby poddane zostały izolacji domowej. 

Kwarantanną w objętych jest 80 osób: 50 z Łomży, 30 z powiatu łomżyńskiego.

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o ośmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

 • kobieta w sile wieku z powiatu monieckiego, izolacja domowa,
 • dziecko z powiatu monieckiego, izolacja domowa,
 • nastolatka z powiatu monieckiego, izolacja domowa,
 • młoda kobieta z powiatu grajewskiego, izolacja domowa,
 • mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, hospitalizowany w USK przy ul. Żurawiej w Białymstoku,
 • młoda kobieta z Łomży, izolacja domowa,
 • młody mężczyzna z Łomży, izolacja domowa,
 • kobieta w sile wieku z Suwałk, izolacja domowa.

 

Dziś Ministerstwo Zdrowia ogłosiło 619 nowych przypadków potwierdzonych zakażeń. Zmarły dwie osoby. Bilans na dziś wynosi: 52 410 osób z zakażonych koronawirusem, zmarło 1 809.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę