Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Koronawirus – raport na sobotę

Po raz trzeci z rządu w Polsce ustanowiono dzienny rekord zakażeń koronawirsuem. W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykrytych 658 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wśród nich są 4 z województwa podlaskiego.

W sobotę Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformowali o 4 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • dwie młode kobiety z Białegostoku, izolacja domowa,
  • dwóch młodych mężczyzn z Białegostoku, izolacja domowa.

 

W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 979 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Po zakażeniu koronawirusem zmarło 21 mieszkańców regionu – to były osoby starsze i schorowane, a 857 osób zwalczyło wirusa i są uznawane za ozdrowieńców.

W Łomży koronawirusem od początku pandemii zakażonych zostało 100 osób, a na terenie gmin powiatu łomżyńskiego 25 osób. W regionie łomżyńskim nie ma przypadków śmierci po zakażeniu, a zdecydowana większość zakażonych, bez większych problemów zwalczyła wirusa.

Tymczasem w Polsce od kilku dni notowany jest wzrost nowych zakażeń. W czwartek po raz pierwszy dzienna liczba zakażeń przekroczyła 600 przypadków. W piątek było to 657 nowych zakażeń, a dziś jest ich 658. Ponad połowa z nich jest z województw śląskiego (214) i małopolskiego (157). 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę