Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Koronawirus ściągnięty z wakacji

Nastolatek z Łomży to setny w mieście przypadek zakażenia koronawirusem. Młody chłopak wrócił do domu z wakacyjnego wyjazdu w góry. Badanie laboratoryjne potwierdziło, że jest zakażony wirusem SARS-CoV-2. Rodzina nastolatka została objęta kwarantanną i będzie miała wykonane testy na obecność koronawirusa.

W Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego od połowy marca potwierdzono dotychczas 125 przypadków zakażenia koronawirusem. W tym tygodniu wykryto takie dwa.  W środę służby sanitarne poinformowały o potwierdzeniu zakażenia u kobiety w sile wieku z Łomży, a w piątek u nastolatka. Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży zaznacza, że oba przypadki nie są ze sobą wiązane.   
Służby sanitarne nie ustaliły jak doszło do zakażenia kobiety, natomiast chłopiec miał zostać zakażony podczas wakacyjnego wyjazdu z rodziną w góry. Okazało się, że tam mieli kontakt z zakażoną osobą. Badanie nastolatka z Łomży już potwierdziło zakażenie. Jego rodzina jest na kwarantannie i również ma mieć wykonane testy na obecność koronawirusa. 

W związku z podejrzeniem zakażenia, ale także w związku z przyjazdem do Polski np. z Ukrainy i Białorusi, Sanepid w Łomży kwarantanną aktualnie obejmuje 42 osoby w Łomży i 14 na obszarze gmin powiatu łomżyńskiego. 

W całym województwie podlaskim dziś potwierdzono 6 nowych zakażeń. To:

  1. kobieta w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa
  2. starsza kobieta z Białegostoku, hospitalizowana w USK w Białymstoku
  3. młoda kobieta z Suwałk, izolacja domowa
  4. starszy mężczyzna z powiatu augustowskiego, izolacja domowa
  5. nastolatek z Łomży, izolacja domowa
  6. starszy mężczyzna z powiatu grajewskiego, hospitalizowany w Szpitalu Ogólnym w Grajewie.

W sumie w województwie podlaskim do tej pory potwierdzonych zostało 975 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Według danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego 854 osoby zwalczyły już wirusa i są uznawane za ozdrowieńców, a 21 osób po zakażeniu zmarło. Były to osoby starsze i schorowane. 

Dane podawane przez PUW i Sanepid w Łomży różnią się liczbą ozdrowieńców. Według  PUW w Łomży w tej chwili jest 20 aktywnych przypadków koronawirusa, a według Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży tylko 3.   

W skali kraju dziś potwierdzono 657 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To nowy rekord, który pobił ten ustanowiony wczoraj, gdy potwierdzono 615 zakażeń. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę