Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Szpitalna okulistyka odmrożona od Covid-19

Główne zdjęcie
Szpital Wojewódzki w Łomży

Oddział Okulistyczny Szpitala Wojewódzkiego w Łomży jest kolejnym „odmrażanym” po zablokowaniu w połowie marca jedynie dla pacjentów zakażonych koronawoirusem, oddziałem łomżyńskiego szpitala. Decyzję przedwczoraj podjął wojewoda podlaski. - Oddział Okulistyczny Szpitala Wojewódzkiego w Łomży od dnia 3 sierpnia br. powraca do świadczenia usług medycznych zakontraktowanych z NFZ – zapowiada Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością i Akredytacji.

Szpital w Łomży od 16 marca do końca maja był jednoimiennym szpitalem zakaźnym tylko dla osób zakażonych zakażonych koronawirusem. Decyzja wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego o przekształceniu szpitala wojewódzkiego w szpital jednoimienny oznaczała konieczność pospiesznej ewakuacji dotychczasowych  pacjentów i zamknięcie szpila – jego oddziałów, zakładów o przychodniu przez pacjentami, który nie byli zakażeni.  Mieszkańcy Łomży i powiatu łomżyńskiego specjalistycznej pomocy medycznej musieli szukać w ościennych miastach. To powodowało wiele utrudnień i irytacji. 

Od czerwca szpital jest stopniowo odmrażany. Na początku czerwca ruszyły poradnie i zakłady, w trakcie miesiące przyjęcia pacjentów zaczęły realizować koleje oddziały, ale nie wszystkie. Wojewoda „jednoimienność” pozostawił na 7 z nich. Od 1 lipca pracę wznowiła stacja dializ i oddział nefrologiczny, a teraz otwarta zostanie także okulistyka. 

Na podstawie Decyzji Wojewody Podlaskiego  z dnia 29 lipca br. Oddział Okulistyczny Szpitala Wojewódzkiego w Łomży od dnia 3 sierpnia br. powraca do świadczenia usług medycznych zakontraktowanych z NFZ -  podała Jolanta Gryc pełnomocnik dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością i Akredytacji.  - Zgodnie z w/w decyzją na Oddziale Obserwacyjno - Zakaźnym pozostają 2 łóżka wydzielone dla pacjentów okulistycznych z podejrzeniem, bądź zakażeniem SARS-CoV-2 wymagających hospitalizacji.

W szpitalu w Łomży w dalszym ciągu tylko dla pacjentów z podejrzeniem bądź zakażeniem koronawirusem pozostają oddziały:

  • neonatologia
  • położnictwo i ginekologia
  • neurologia
  • choroby płuc
  • choroby zakaźne, w tym 2 łóżka – hospitalizacja okulistyczna

Zarezerwowane jest także 1 łóżko na oddziale nefrologicznym, który wraz ze stacją dializ został „odmrożony” w lipcu. 
Zawieszona jest również praca oddziału dziecięcego. W tym wypadku przyczyną nie jest jednak Covid-19 i decyzja wojewody, lecz problemy ze skompletowaniem kadry medycznej.  

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę