Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Koronawirus tam wygrywa, a tu przegrywa

Podlaski inspektor sanitarny poinformował o 21. potwierdzonym przypadku śmierci z powodu wirusa COVID-19 w województwie podlaskim. Zmarłym jest 79-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu grajewskiego, który był hospitalizowany w Szpitalu Ogólnym imienia dr. med. Witolda Ginela w Grajewie. 79-latek cierpiał na choroby współistniejące. Ludzie mający z nim ostatnio kontakt zostali objęci nadzorem sanitarnym. Z kolei w Łomży wyzdrowiała kobieta w sile wieku.

W regionie podlaskim zdiagnozowano 7 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem, co  potwierdziły pozytywne wyniki testów laboratoryjnych. Są to: kobieta w sile wieku z powiatu białostockiego, kobieta w sile wieku z powiatu grajewskiego, młoda kobieta z powiatu monieckiego oraz czwórka chorych z powiatu siemiatyckiego: dwóch nastolatków, młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku. Wszyscy zostali skierowani na izolację domową, a osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną. W Podlaskiem od ogłoszenia stanu epidemii w marcu 2020 zarejestrowano 969 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-COV-2. 

Wojewoda i wojewódzki inspektor sanitarny w Białymstoku mają też dobre wieści. Podają, że: wyzdrowiało kolejnych osiem osób – czyli w sumie 841, m.in., młoda kobieta z powiatu bielskiego, młody mężczyzna, młoda kobieta i dziecko z powiatu sejneńskiego. Julia Gulanowska z Sanepidu w Łomży precyzuje, że w czwartek, 30. lipca, wyzdrowiała kobieta w sile wieku z Łomży. - Tym samym w mieście mamy dwa aktywne przypadki: starsza zakonnica w białostockim szpitalu i nasz ostatni nowy przypadek, kobieta w sile wieku z Łomży, pozostająca w izolacji domowej – uściśla młodsza asystent ds. higieny dzieci i młodzieży PSSE w Łomży. Ogólnie na kwarantannie są 64 osoby: w mieście 50 i w powiecie łomżyńskim 14. Od połowy marca odnotowano 124 przypadki zachorowań na COVID-19 oraz 122 ozdrowieńców, którzy na szczęście pokonali koronawirusa. 

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o siedmiu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.
To:

·         kobieta w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa
·         kobieta w sile wieku z powiatu grajewskiego, izolacja domowa
·         młoda kobieta z powiatu monieckiego, izolacja domowa
·         dwóch nastolatków z powiatu siemiatyckiego, izolacja domowa
·         młoda kobieta z powiatu siemiatyckiego, izolacja domowa
·         mężczyzna w sile wieku z powiatu siemiatyckiego, izolacja domowa. 

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę