Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Nowe zakażenie koronawirusem w Łomży

Kobieta w sile wieku z Łomży to nowy, potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem. Na razie nie jest znane źródło zakażenia. - Kobieta z obawami zakażenia sama zgłosiła się na oddział zakaźny szpitala, a badania potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 – mówił Juli Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitrano-Epidemiologicznej w Łomży. Służby sanitarne kwarantanną obejmują najbliższa rodzinę kobiety. To 99. w mieście i 124. w regionie łomżyńskim przypadek zakażenia koronawirusem.

To pierwsze nowe zakażenie w Łomży po ponad tygodniu braku nowych zakażeń i – jak się wydawało – po wygaszeniu zidentyfikowanych w drugiej połowie czerwca i na początku lipca kilku źródeł zakażenia. Kobieta nie miała związku z żadnych z nich, dlatego służby sanitarne chcą ustalić jak mogło dojść do tego zakażenia. 
- Kobieta nigdzie nie wyjeżdżała, nie brała udziału w imprezach. Ostatnio głównie przebyła w domu – opowiada Julia Gulanowska z PSS-E w Łomży. 
Po potwierdzeniu, że to wirus SARS-CoV-2 Sanepid kwarantanną obejmuje członków jej najbliższej rodziny. Jak mówi Gulanowska będzie to kilka osób. Wszyscy zostaną też poddani badaniom na obecność wirusa.  

Dziś rano na kwarantannie w Łomży znajdowało się 51 osób, a  w powiecie łomżyńskim kolejne 33 osoby. 

Z dotychczas zakażonych 99 mieszkańców miasta niemal wszyscy szczęśliwie, bez większych problemów zwalczyli wirusa. Dziś potwierdzono ozdrowienie   96 osoby z Łomży – starszej mieszkanki miasta. Według PSSE w Łomży obecnie w mieście są 3 potwierdzone aktywne przypadki koronawirusa.  W województwie podlaskim w środę poinformowano o potwierdzeniu 7 przypadków zakażenia koronawirusem. To:

 1. młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa
 2. dziecko z Białegostoku, izolacja domowa
 3. mężczyzna w sile wieku z powiatu monieckiego, izolacja domowa
 4. starszy mężczyzna z powiatu grajewskiego, izolacja domowa
 5. mężczyzna w sile wieku z powiatu grajewskiego, hospitalizowany w Szpitalu Ogólnym w Grajewie
 6. starsza kobieta z powiatu grajewskiego, hospitalizowana w Szpitalu Ogólnym w Grajewie
 7. kobieta w sile wieku z Łomży, izolacja domowa.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 962 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Niestety po zakażeniu zmarło już 20 osób. Dziś poinformowano o śmierci mężczyzny w wieku 76 lat, mieszkańca powiatu grajewskiego, który miał choroby współistniejące i był hospitalizowany w szpitalu w Białymstoku. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę