Kolejna ofiara koronawirusa
Po zakażeniu koronawirusem zmarł mieszkaniec powiatu grajewskiego. Mężczyzna w wieku 66 lat zmarł w szpitalu w Grajewie, gdzie był hospitalizowany. Służby sanitarne informując o jego śmierci podają, że miał choroby współistniejące. To 19. ofiara śmiertelna Covid-19 w województwie podlaskim. Dziś poinformowano także o potwierdzeniu zakażenia u kolejnych 8 mieszkańców regionu i ozdrowieniu 19 osób.
Nowe zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w województwie podlaskim to:
- kobieta w sile wieku z powiatu sejneńskiego, izolacja domowa
- dwoje dzieci z powiatu sejneńskiego, izolacja domowa
- młody mężczyzna z powiatu monieckiego, izolacja domowa
- mężczyzna w sile wieku z powiatu monieckiego, izolacja domowa
- starsza kobieta z powiatu grajewskiego, izolacja domowa
- młody mężczyzna z powiatu białostockiego, izolacja domowa
- młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa.
W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 955 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Po zakażeniu 19 osób zmarło, a 833 ozdrowiało. To dane Podawane przez Podlaski Urząd Wojewódzki. Według nich w Łomży nadal za zakażone uznawanych jest 21 osób.
Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej 7 razy mniej. Jak przekazuje Julia Gulanowska z PSSE w Łomży uzyskano potwierdzenie ozdrowienia dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem w mieście. Z dotychczas zakażonych – od połowy marca – 98 osób w Łomży (i w sumie 123 osób w mieście i na terenie gmin powiatu łomżyńskiego) za ozdrowieńców Powiatowa Stacja sanitarno-Epodemiologiczna w Łomży uznaje 95 mieszkańców miasta (i 25 mieszkańców powiatu łomżyńskiego – w sumie 120 osób).
Zakażonych wirusem SARS-CoV-2 pozostaje troje mieszkańców Łomży, w tym siostra zakonna ze Zgromadzenie Sióstr Służek NMP Niepokalanej, która przybywa w szpitalu. Jej stan określany jest jako ciężki. Starsza zakonnica, która ma choroby współistniejące, podłączona jest do respiratora.
W związku z sytuacją epidemiologiczną kwarantanną objętych jest 47 osób w mieście i 35 na terenie powiatu łomżyńskiego. Większość z nich to Ukraińcy i Białorusini, którzy przyjechali do pracy w Polsce i przed jej podjęciem muszą przejść dwutygodniowa kwarantannę.