Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kolejna ofiara koronawirusa

Po zakażeniu koronawirusem zmarł mieszkaniec powiatu grajewskiego. Mężczyzna w wieku 66 lat zmarł w szpitalu w Grajewie, gdzie był hospitalizowany. Służby sanitarne informując o jego śmierci podają, że miał choroby współistniejące. To 19. ofiara śmiertelna Covid-19 w województwie podlaskim. Dziś poinformowano także o potwierdzeniu zakażenia u kolejnych 8 mieszkańców regionu i ozdrowieniu 19 osób.

Nowe zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w województwie podlaskim to:

 1. kobieta w sile wieku z powiatu sejneńskiego, izolacja domowa
 2. dwoje dzieci z powiatu sejneńskiego, izolacja domowa
 3. młody mężczyzna z powiatu monieckiego, izolacja domowa
 4. mężczyzna w sile wieku z powiatu monieckiego, izolacja domowa
 5. starsza kobieta z powiatu grajewskiego, izolacja domowa
 6. młody mężczyzna z powiatu białostockiego, izolacja domowa
 7. młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 955 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Po zakażeniu 19 osób zmarło, a 833 ozdrowiało. To dane Podawane przez Podlaski Urząd Wojewódzki. Według nich w Łomży nadal za zakażone uznawanych jest 21 osób. 

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej 7 razy mniej.  Jak przekazuje Julia Gulanowska z PSSE w Łomży uzyskano potwierdzenie  ozdrowienia dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem w mieście.  Z dotychczas zakażonych – od połowy marca – 98 osób w Łomży (i w sumie 123 osób w mieście i na terenie gmin powiatu łomżyńskiego) za ozdrowieńców Powiatowa Stacja sanitarno-Epodemiologiczna w Łomży uznaje 95 mieszkańców miasta (i 25 mieszkańców powiatu łomżyńskiego – w sumie 120 osób). 

Zakażonych wirusem SARS-CoV-2 pozostaje troje mieszkańców Łomży, w tym siostra zakonna ze Zgromadzenie Sióstr Służek NMP Niepokalanej, która przybywa w szpitalu. Jej stan określany jest jako ciężki. Starsza zakonnica, która ma choroby współistniejące, podłączona jest do respiratora. 

W związku z sytuacją epidemiologiczną kwarantanną objętych jest 47 osób w mieście i 35 na terenie powiatu łomżyńskiego. Większość z nich to Ukraińcy i Białorusini, którzy przyjechali do pracy w Polsce i przed jej podjęciem muszą przejść dwutygodniowa kwarantannę. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę