Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Zwalczają zakażenie

Trzy kolejne osoby z Łomży zwalczyły zakażenie koronawirusem. W tej chwili za tzw. aktywne przypadki zakażenia SARS-CoV-2 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży uznaje 5 osób. Na początku lipca „aktywnych przypadków” było ponad 60. Obecnie z zakażonych wirusem mieszkańców Łomży 3 osoby przebywają w domach, a dwie w szpitalu. Jest tam także ostatnia już z zakażonych koronawirusem łomżyńskich zakonnic.

W piątek służby sanitarne z Łomży potwierdziły ozdrowienie mężczyzny w sile wieku, kobiety w sile wieku i starszej kobiety z Łomży. Kobiety to zakonnice z bezhabitowego  Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej. Wykryte pod koniec czerwca w łomżyńskim zakonie ognisko zakażenia wirusem SARS-CoV-2 było jednym z największych w miesicie. Dotknęło niemal wszystkie siostry  zakonne. Teraz za zakażoną uznana jest tylko jedna starsza wiekiem i schorowana zakonnica, która zakażenie przechodziła stosunkowo ciężko. 

W tzw. drugiej fali koronawirusa w Łomży było kilka ognisk zakażeń. Poza zakonnicami dużo osób zostało zakażonych w MPWiK.
- Obecnie wśród pracowników Spółki wykonujących swoje obowiązki nie ma osób zarażonych koronawirusem - przekazauje MPWiK.
Wirus rozprzestrzeniał się także wśród gości kilku imprez rodzinnych. Izolując zakażonych i podejrzanych o zakażenie służbom sanitarnym udało się powstrzymać dalsze rozprzestrzeniania się wirusa w mieście. W ciągu tygodnia potwierdzono tylko jedno nowe zakażenie i to wśród osób z kwarantanny.   
 

Tymczasem służby wojewody podlaskiego poinformowały w piątek o potwierdzeniu  kolejnych 5 przypadków zakażenia koronawirusem w regionie. To:

  1. młoda kobieta z Białegostoku, izolacja domowa
  2. młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa
  3. kobieta w sile wieku z powiatu białostockiego, izolacja domowa
  4. kobieta w sile wieku z powiatu hajnowskiego, izolacja domowa
  5. starszy mężczyzna z powiatu grajewskiego, hospitalizowany w Szpitalu Ogólnym w Grajewie.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 929 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Po zakażeniu zmarło 16 osób, a za ozdrowieńców służby wojewody podlaskiego uznają 799 osób. Dziś do na tą listę wspiano 12 osób z Łomży. Według danych PUW w tej chwili w Łomży ma być 25 aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem, czyli pięć razy więcej niż podaje Sanepid z Łomży. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę