Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Koronawirus - raport

Kolejna zakażana koronawirusem mieszkanka Łomży w sile wieku została uznana przez służby sanitarne za ozdrowieńca. To 115 osoba z miasta i najbliższej okolicy, która zwalczyła wirusa. W tej chwili za zakażonych SARS-CoV-2 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży uznaje 8 mieszkańców Łomży. Dziś w województwie podlaskim zakażenie potwierdzono u dwóch osób. Jedna z nich - starsza kobieta z powiatu kolneńskiego – jest hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

Jak podaje Julia Gulanowska z PSS-E w Łomży z 8 mieszkańców Łomży aktualnie uznawanych za zakażonych koronawirusem 3 przebywa w szpitalu, a 5 w izolacji domowej. Poza tym 50 osób w Łomży i 45 z powiatu łomżyńskiego objętych jest kwarantanną. 

Tymczasem Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformowali o 2 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  • młoda kobieta z powiatu monieckiego, hospitalizowana w USK w Białymstoku
  • starsza kobieta z powiatu kolneńskiego, hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 924 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Z tej grupy 787 osób zwalczyło wirusa, a 16 kolejnych – osób starszych i schorowanych - po zakażeniu zmarło.

Według służby wojewody podlaskiego w województwie podlaskim w tej chwili za zakażonych uznawanych jest 121 osób. W tej grupie ma być 37 mieszkańców Łomży. Dane dotyczące liczy ozdrowieńców z Łomży podawane przez PUW i Sanepid w Łomży znacząco się różnią. Według PSSE w Łomży ozdrowiało dotychczas 115 ze 123 zakażonych mieszkańców miasta i najbliższej okolicy, a według PUW tylko 86. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę