Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Koronawirus - raport

O pięciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowali w środowe przedpołudnie Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku. Wśród nich są zakażenia z powiatu kolneńskiego i grajewskiego.

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:

  1. młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa
  2. młody mężczyzna z powiatu białostockiego, izolacja domowa
  3. starszy mężczyzna z powiatu kolneńskiego, hospitalizowany w Szpitalu Ogólnym w Grajewie
  4. starsza kobieta z powiatu grajewskiego, hospitalizowana w Szpitalu Ogólnym w Grajewie
  5. starszy mężczyzna z powiatu sejneńskiego, izolacja domowa.

W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 922 potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Zdecydowana większość zakażonych zwalczyła wirusa  - 783 osoby uznawane są za ozdrowieńców. Po zakażeniu 16 osób starszych i schorowanych zmarło. 

Z danych PUW wynika, że obecnie za zakażone w całym województwie podlaskim uznawane są 123 osoby. W tej grupie ma być 37 mieszkańców Łomży, choć łomżyński Sanepid za aktualnie zakażone uznaje tylko 9 osób. Różnica wynika z podawanych liczb ozdrowieńców. Z 98 zakażonych od marca wirusem SARS-CoV-2 mieszkańców Łomży, według PSSE w Łomży zwalczyło go 89 osób, a według danych PUW tylko 61 osób.  

Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej w Łomży w środę podawała, że w mieście kwarantanną w związku z wirusem objętych jest 50 osób, a na terenie powiatu łomżyńskiego kolejnej 60 osób.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę