Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Kobieta z Łomży zakażona koronawirusem

- W niedzielę otrzymaliśmy informację tylko o jednej młodej kobiecie z Łomży, zakażonej koronawirusem – informuje Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. - Pani przebywa w izolacji domowej, podobnie jak kilkoro jej domowników. Ponadto po tym upalnym weekendzie do grupy łomżyńskich ozdrowieńców dołączyło dwóch panów z naszego miasta, również w sile wieku. Tym samym liczba ozdrowieńców z Łomży i powiatu łomżyńskiego wzrosła do 114. Według danych PSSE, od początków krajowego stanu pandemii koronawirusa w mieście nad Narwią i powiecie wystąpiły 123 zakażenia koronawirusem (licząc od 21. marca 2020).

Jeżeli zakażona kobieta będzie przechodzić łagodnie zakażenie koronawirusem, za około tydzień będzie mieć wykonany kolejny test na obecność atakującego w Polsce od początku marca zarazka. - Testowi zostaną poddani także domownicy – informuje Julia Gulanowska. - Jeśli wynik okaże się negatywny, Pani zostanie zwolniona z zakazu wychodzenia i obowiązku przebywania w domu. Jednak od testów pozostałych  domowników zależy, kiedy Pani z tej swobody skorzysta, ponieważ wszyscy domownicy muszą mieć wyniki testów negatywne, aby zakończyła się kwarantanna całej rodziny. 

Obecnie na kwarantannie przebywa 90 osób: w Łomży 43, w powiecie łomżyńskim 47. Aktywnych przypadków chorych na COVID-19 jest 9 – wszyscy pacjenci objęci są od dłuższego czasu izolacją. Aktywne przypadki dotyczą wyłącznie Łomży, m.in., są to uczestnicy wesela poza miastem i kilka Sióstr Służek. Na szczęście, większość z nich szybko dochodzi do zdrowia. 

W województwie podlaskim odnotowano po weekendzie jeszcze trzy przypadki: dwie kobiety – młoda i w sile wieku z powiatu grajewskiego oraz młody mężczyzna z powiatu hajnowskiego. „Do tej pory odnotowano łącznie 915 przypadków w regionie” – podaje Podlaski Urząd Wojewódzki. W Podlaskiem (dane na godz. 11. w poniedziałek, 20. lipca 2020), jest wśród nich 764 wyzdrowiałych i 26 hospitalizowanych. 2456 osób w województwie przebywa w kwarantannie domowej.

Przypomnijmy, że nadal obowiązuje zachowanie dystansu społecznego około 2 metrów – w celu utrudnienia cząstkom koronawirusa przenoszenia się przez kropelki śliny i wydychanej pary – oraz noszenie maseczek, m.in., w sklepach, kościołach, urzędach i środkach komunikacji publicznej.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę